niedziela, 16 grudnia 2018

Newsroom

YOLO zapowiada kolejną emisję obligacji

msd | 04 października 2018
Tym razem firma pożyczkowa chce pozyskać 1,5 mln zł z prywatnej oferty papierów dłużnych, które nie trafią do obrotu na Catalyst.

Obligacje serii G4 będą czwartą emisją w ramach wartego 20 mln zł programu, który obowiązuje do końca roku. W trzech wcześniejszych ofertach YOLO pozyskało 6,5 mln zł. Cześć poprzednich emisji przynajmniej częściowo obejmowali akcjonariusze spółki.

Warunki emisji obligacji serii G4 nie będą się różnić od wcześniejszych ofert papierów serii G1-G3. Będzie to więc dwuletni dług oprocentowany na WIBOR 3M plus 7,28 pkt proc. Zatem będzie to kolejna już nowa seria o bliższym terminie spłaty niż ta notowana na Catalyst. 

W giełdowym obrocie znajdują się czteroletnie papiery YOLO o wartości 8 mln zł, za które spółka płaci WIBOR 6M plus 6,19 pkt proc. marży. Ich wykup przypada w lipcu 2021 r. W ostatniej transakcji, z połowy lipca, rynek wyceniał obligacje YOL0721 na 100 proc. nominału. Aktualnie zaś kwotowa są one na 99,5/100,4 proc. (bid/ask).

YOLO to firma pożyczkowa powstała na bazie, także obecnego w przeszłości na Catalyst, windykatora P.R.E.S.C.O. Na razie spółka wciąż nie osiągnęła rentowności, a w II kwartale przy rosnącej sprzedaży pożyczek miała niemal zerowe przychody z powodu dokonanych odpisów. 

Więcej wiadomości o YOLO S.A.

 • YOLO nadal pod kreską

  19 listopada 2018
  Strata operacyjna pożyczkowej spółki wyniosła w III kwartale sto kilkadziesiąt tysięcy złotych, co przybliża ją do osiągnięcia break-even point w kolejnym kwartale.
  czytaj więcej
 • YOLO pozyskało 1,5 mln zł z emisji obligacji

  15 listopada 2018
  Dwuletnie dług firmy pożyczkowej oprocentowany jest na WIBOR 3M plus 7,28 pkt proc. marży – tak samo, jak trzy wcześniejsze emisje w ramach trwającego programu.
  czytaj więcej
 • Zerowe przychody YOLO w II kwartale

  31 sierpnia 2018
  Pomimo rosnącej sprzedaży pożyczek spółka nawet o krok nie zbliżyła się do osiągnięcia rentowności. W II kwartale wykazała tylko 20 tys. zł przychodów, bo wliczyła też do nich prawie 2,6 mln zł odpisu na udzielone pożyczki.
  czytaj więcej
 • YOLO wypuściło obligacje na 2 mln zł

  30 sierpnia 2018
  Firma pożyczkowa uplasowała kolejną serię dwuletnich papierów dłużnych, za które zapłaci WIBOR 3M plus 7,28 pkt proc. marży.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje