poniedziałek, 25 maja 2020

Newsroom

YOLO zapowiada kolejną emisję obligacji

msd | 04 października 2018
Tym razem firma pożyczkowa chce pozyskać 1,5 mln zł z prywatnej oferty papierów dłużnych, które nie trafią do obrotu na Catalyst.

Obligacje serii G4 będą czwartą emisją w ramach wartego 20 mln zł programu, który obowiązuje do końca roku. W trzech wcześniejszych ofertach YOLO pozyskało 6,5 mln zł. Cześć poprzednich emisji przynajmniej częściowo obejmowali akcjonariusze spółki.

Warunki emisji obligacji serii G4 nie będą się różnić od wcześniejszych ofert papierów serii G1-G3. Będzie to więc dwuletni dług oprocentowany na WIBOR 3M plus 7,28 pkt proc. Zatem będzie to kolejna już nowa seria o bliższym terminie spłaty niż ta notowana na Catalyst. 

W giełdowym obrocie znajdują się czteroletnie papiery YOLO o wartości 8 mln zł, za które spółka płaci WIBOR 6M plus 6,19 pkt proc. marży. Ich wykup przypada w lipcu 2021 r. W ostatniej transakcji, z połowy lipca, rynek wyceniał obligacje YOL0721 na 100 proc. nominału. Aktualnie zaś kwotowa są one na 99,5/100,4 proc. (bid/ask).

YOLO to firma pożyczkowa powstała na bazie, także obecnego w przeszłości na Catalyst, windykatora P.R.E.S.C.O. Na razie spółka wciąż nie osiągnęła rentowności, a w II kwartale przy rosnącej sprzedaży pożyczek miała niemal zerowe przychody z powodu dokonanych odpisów. 

Więcej wiadomości o YOLO S.A.

 • YOLO pod wodą, płynność gotówkowa krytycznie niska

  25 maja 2020
  Na koniec marca firma pożyczkowa wykazała 332 tys. zł środków pieniężnych i 9,8 mln zł krótkoterminowych zobowiązań (w większości finansowych). Podjęła też działalność o wstrzymaniu udzielania dalszych pożyczek.
  czytaj więcej
 • YOLO zawiesza udzielanie pożyczek

  02 kwietnia 2020
  Wystarczył jeden dzień, żeby zapowiedzi ze sprawozdania rocznego spółki stały się faktem – w związku ze znaczącym ograniczeniem kosztów pozaodsetkowych YOLO przestaje udzielać nowych pożyczek. Do odwołania, aż wybierze jeden z dwóch wstępnie nakreślonych scenariuszy.
  czytaj więcej
 • Pierwsze ofiary wśród firm pożyczkowych

  01 kwietnia 2020
  Wstrzymanie akcji pożyczkowej, walka o utrzymanie płynności, czy nawet opóźnienia w realizacji układu z obligatariuszami – to skutki koronawirusa u giełdowych firm pożyczkowych. Na tym nie koniec, bo we wtorek późnym wieczorem prezydent podpisał specustawę o tzw. „tarczy antykryzysowej”, która znacząco zaostrza limit kosztów pozaodsetkowych.
  czytaj więcej
 • Ujemne kapitały własne YOLO i kiepskie perspektywy

  01 kwietnia 2020
  Firma pożyczkowa nie osiągnęła zaplanowanej na 2019 r. trwałej rentowności operacyjnej, musi też mierzyć się z kolejnym problemem – radykalnego cięcia kosztów pozaodsetkowych, czego skutkiem może być wstrzymanie akcji pożyczkowej.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje