poniedziałek, 21 września 2020

Newsroom

Zapisy na obligacje Kruka od 10 września

msd | 08 września 2020
W najbliższy czwartek windykator rusza z publiczną ofertą pięcioletnich obligacji, które będą oprocentowane na stałe 4,8 proc. w skali roku przy kwartalnych okresach odsetkowych.

Oferowane przez Kruka obligacje serii AK1 nie będą zabezpieczone, a spółce przysługiwać będzie prawo do przedterminowego wykupu, z którego będzie mogła skorzystać najwcześniej po sześciu miesiącach od emisji. W przypadku realizacji opcji call windykator będzie musiał wypłacić obligatariuszom do 0,5 proc. premii.

Relatywnie niewielką – wartą 25 mln zł – ofertę przeprowadzi szerokie konsorcjum dystrybucyjne złożone z: DM BDM, DM BOŚ, Ipopema Securities, Michael/Ström DM oraz NobleSecurities. Zapisy na obligacje Kruka składać będzie można w dniach 10-23 września i przyjmowane będą one od 100 zł, tyle bowiem wynosi nominał jednej obligacji (cena emisyjna także jest równa 100 zł).

W razie nadsubskrypcji, warunki emisji przewidują możliwość redukcji złożonych zapisów. Przydział długu zaplanowano na 25 września, a w ciągu kolejnego miesiąca powinno też nastąpić jego dopuszczenie do giełdowego obrotu.

- Dostajemy sygnały z rynku, że inwestorzy czekają na nasze obligacje, a Kruk jako wieloletni emitent chce być obecny również teraz, kiedy rynek potrzebuje stabilizacji i powrotu do regularności sprzed pandemii. (…) Liczymy na wzrost podaży portfeli wierzytelności w końcówce roku i obecna emisja będzie jednym ze źródeł finansowania działalności grupy – powiedział Piotr Krupa, prezes Kruka, cytowany w komunikacie prasowym.

Nowe obligacje Kruka będą pierwszą emisją spółki w ramach wartego 700 mln zł programu, dla którego Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt przed dwoma tygodniami.

Na Catalyst notowanych jest 20 serii obligacji Kruka, w tym dwie w euro, o łącznej wartości prawie 1,36 mld zł.

Naszym zdaniem

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje