niedziela, 26 września 2021

Newsroom

Zarząd CCC zaakceptował zmianę warunków emisji obligacji

msd | 21 maja 2021
Po trzech dniach od zamknięcia zgromadzenia obligatariuszy, spółka przyjęła wprowadzone zmiany, które przedłużają okres spłaty wartych 210 mln zł papierów o pięć lat, ale i istotnie podnoszą ich oprocentowanie.

Zgoda spółki na uchwaloną po długich negocjacjach zmianę warunków emisji obligacji wydaje się w praktyce rynkowej czymś oczywistym. Ostatecznie zmienione WEO zaakceptował i zarząd CCC, choć kazał na to czekać trzy dni od momentu zamknięcia poniedziałkowego zgromadzenia obligatariuszy.

Już oficjalnie zatem wykup wartych 210 mln zł papierów CCC0621 przesunięto o pięć lat, do czerwca 2026 r. W zamian spółka podniesie marżę z 1,3 do 4,5 pkt proc., dołoży zabezpieczeń (m.in. zastaw na akcjach spółki eObuwie.pl, weksle i „trzy kosy”), a także wypłaci w czerwcu jednorazową premię prolongacyjną w wysokości 3 proc. nominału. 

W piątek rano papiery CCC0621 wyceniane są na 100,31 proc. nominału. Według naszych szacunków, przy wydłużeniu okresu spłaty, wzroście marży do 4,5 pkt proc. (ale niezmienionej stopie WIBOR) i wypłacie 3-proc. premii, daje to około 5,3 proc. rentowności brutto do wykupu.

Równolegle spółka pracuje też nad pozyskaniem nowego finansowania bankowego. Zawarła w tej sprawie tzw. term sheet z kredytodawcami. Według projektu uchwał na najbliższe NWZ, chodzi o finansowanie do 930 mln zł.

Na koniec stycznia grupa CCC miała prawie 1,67 mld zł długów (bez MSSF 16). Sam dług netto to około 1,21 mld zł przy ledwie 310 mln zł kapitałów własnych. Jak wskazywaliśmy przed kilkoma dniami, te ostatnie mogą się aktualnie znajdować już w okolicach zera lub nawet przyjmować wartości ujemne. 

Więcej wiadomości o CCC S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst