piątek, 29 maja 2020

Newsroom

Zarządca Kani ma więcej czasu na sporządzenie planu restrukturyzacyjnego

msd | 20 września 2019
Katowicki sąd przedłużył zarządcy ZM Kania termin na złożenie planu restrukturyzacyjnego oraz spisu wierzytelności do 31 października tego roku.

Decyzja sądu jest odpowiedzią na wniosek Mirosława Mozdżenia, zarządcy ZM Kania, który przed tygodniem wniósł o przedłużenie terminu na sporządzenie planu restrukturyzacyjnego. Tłumaczył to wówczas brakiem niezbędnych danych i dokumentów z powodu zabezpieczenia ich przez CBŚP.

Tydzień temu zarządca złożył też do sądu pismo, w którym prosił, aby sąd rozważył, czy zachodzą przesłanki do umorzenia postępowania restrukturyzacyjnego. Oprócz braku dokumentacji tłumaczył to też między innymi tym, że zarząd Kani (przed jego uchyleniem) wywiózł ze spółki serwer, a także niszczył dane informatyczne. Zawiadomienie w tej sprawie trafiło do prokuratury.

Jak wskazywano, brak dokumentów, czy kurczący się park maszynowy mogą prowadzić do uniemożliwienia prowadzenia działalności operacyjnej, co zagraża realizacji umowy przerobowej z Cedrobem. 

ZM Kania znajdują się przyspieszonym postępowaniu układowym od czerwca tego roku. W czerwcu, gdy spółka była już pod ochroną sądowej restrukturyzacji, minął termin wykupu wartych 50 mln zł obligacji serii F. Dwie kolejne serie – H oraz I – wciąż notowane są na Catalyst, a rynek wycenia je w okolicach 4,5-5 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje