niedziela, 19 sierpnia 2018

Newsroom

ZM Ropczyce z wyższą sprzedażą

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 04 grudnia 2017
Producent materiałów ogniotrwałych zwiększył w III kwartale skonsolidowane przychody ze sprzedaży o 31,1 proc. r/r do 70,3 mln zł. Zysk operacyjny rósł jednak wolniej, a wynik netto zanotował spadek. Płynność i zadłużenie grupy nieco się pogorszyły wobec poprzednich dwóch kwartałów, ale wciąż pozostają lepsze niż latach 2014-2016.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Zakłady Magnezytowe Ropczyce S.A.

 • ZM Ropczyce podwoiły wynik EBITDA

  10 sierpnia 2018
  Producent materiałów ogniotrwałych osiągnął 33,5 mln zł skonsolidowanego wyniku EBITDA w I półroczu wobec 16,5 mln zł przed rokiem. To wystarczyło, żeby przy rosnących zobowiązaniach finansowych obniżyć wskaźnik dług netto/EBITDA.
  czytaj więcej
 • Bilans Ropczyc uległ pogorszeniu

  09 maja 2018
  Ujemne przepływy operacyjne, wzrost zadłużenia i spadek kapitałów po skupie akcji własnych – tak w skrócie można podsumować I kwartał w wykonaniu Zakładów Magnezytowych Ropczyce.
  czytaj więcej
 • ZM Ropczyce poprawiły wynik EBITDA o 12,7 proc. r/r

  06 marca 2018
  Producent materiałów ogniotrwały miał w ubiegłym roku 35,6 mln zł skonsolidowanego wyniku EBITDA. Razem z wynikami wzrosło też zadłużenie grupy, choćby dlatego, że działalność operacyjna przyniosła jej mniej gotówki niż rok wcześniej.
  czytaj więcej
 • ZM Ropczyce poprawiają wyniki i obniżają zadłużenie

  31 sierpnia 2017
  Producent materiałów ogniotrwały zakończył I półrocze z dwucyfrową dynamiką zysku operacyjnego i EBITDA. Kontynuował też zapoczątkowane półtora roku temu oddłużanie.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Obligacje firm tanie już były, choć drogo jeszcze nie jest

  17 sierpnia 2018
  Popłoch jaki wywołała afera GetBacku obniżyła notowania niepowiązanych z nim w żaden sposób emitentów, co z kolei dało okazję do sięgania po ekstra zyski najszybszym inwestorom.
  czytaj więcej
 • Auxilia ponownie ze stratą operacyjną

  17 sierpnia 2018
  Odszkodowawcza grupa zanotowała w II kwartale ósmą z rzędu stratę operacyjną. Wprawdzie miała zysk netto, ale nie zmienia to ogólnego obrazu – wysoko zadłużonej firmy z kiepskimi przepływami operacyjnymi i relatywnie niską płynnością.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (01.12)

  04 grudnia 2017
  Wartość Indeksu Rynku Obligacji na 1 grudnia 2017 roku wyniosła 3,18 pkt proc., czyli o 0,15 pkt proc. mniej niż dwa tygodnie temu oraz o 0,33 pkt proc. mniej od lokalnego, październikowego maksimum.
  czytaj więcej
 • Warimpeksu coraz mniej

  04 grudnia 2017
  W III kwartale aktywa dewelopera wciąż się kurczyły, ale głównie o gotówkę, która trafiła na spłatę zadłużenia. Po starym Warimpeksie, którego majątek w ponad 90 proc. obciążony był zobowiązaniami, nie ma więc śladu. Plan odbudowy aktywów inwestycyjnych wskazuje jednak, że w kolejnych okresach zlewarowanie grupy może rosnąć.
  czytaj więcej

Emisje