wtorek, 06 czerwca 2023

Newsroom

Zapisy na obligacje Getin Banku zredukowane o 29 proc.

ems | 27 lutego 2012
Getin Noble Bank bez problemu sprzedał obligacje za 200 mln zł w ramach pierwszej publicznej emisji. Prawdopodobnie pójdzie za ciosem i wkrótce zaproponuje kolejną serię.

   Wartość złożonych zapisów na obligacje Getin Noble Banku serii PP-1 wyniosła 282,3 mln zł, co przy ofercie wartej 200 mln zł zaowocowało redukcją zapisów o 29,16 proc. - wynika z komunikatu opublikowanego w piątek na stronie internetowej banku.

   Zapisy na obligacje GNB trwały do 15 lutego (a więc w tym samym czasie co zapisy na obligacje Giełdy Papierów Wartościowych). GBN zaproponował inwestorom odsetki na poziomie 3,75 pkt proc. ponad WIBOR6M i sześcioletni termin do wykupu. Na rynku Catalyst jest już notowanych pięć serii obligacji tego banku o podobnym oprocentowaniu (cztery serie mają marżę na poziomie 3,47 pkt proc., jedna 3,95 pkt proc.), ale oferowano je inwestorom w ramach emisji prywatnych. Tym razem była to oferta publiczna, w której zapisy można było składać dysponując kwotą 25 tys. zł (w emisjach prywatnych obowiązuje limit od równowartości 50 tys. EUR).

   29 proc. redukcja zapisów oznacza, że ktoś, kto złożył minimalny zapis na 25 obligacji otrzyma ich 17.

 - Duże zainteresowanie inwestorów naszymi obligacjami, to ważny sygnał świadczący o wysokim poziomie zaufania do banków z większościowym polskim kapitałem. Warto również podkreślić, że nasz koszt pozyskania kapitału był o wiele niższy, niż w przypadku innych instytucji finansowych o podobnym profilu działalności, które zdecydowały się na emisję obligacji w tym roku - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Krzysztof Rosiński, prezes  GNB. - W najbliższych dniach złożymy do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zaliczenie środków pozyskanych z emisji tych obligacji do funduszy Banku. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy udało nam się zrealizować 1/3 tegorocznych planów w zakresie podniesienia współczynnika - dodał Krzysztof Rosiński.

  Program emisji obligacji GNB został przewidziany na miliard złotych. Jest bardzo prawdopodobne, że po sukcesie emisji pierwszej transzy, bank zaoferuje inwestorom kolejne obligacje w najbliższych dniach.

Więcej wiadomości o Getin Noble Bank S.A.

 • Udział niewykupionych obligacji zaczyna przyrastać

  04 kwietnia 2023
  W ostatnich 12 miesiącach do inwestorów nie wróciło 1,2 proc. kapitału z notowanych na Catalyst obligacji korporacyjnych. Jeszcze w tym roku wskaźnik ten wzrośnie do wartości dwucyfrowych.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Zero defaultów, mało emisji

  07 października 2022
  Wartość i liczba defaultów spadła do zera w ostatnich 12 miesiącach, co jest pierwszym takim okresem od kiedy mierzymy Indeks Default Rate. Inne dane statystyczne są bardziej zatrważające – wartość emisji obligacji korporacyjnych spadła o 41 proc. w III kw. (r/r).
  czytaj więcej
 • Ten rekord Catalyst nie zostanie pobity. Nigdy

  04 października 2022
  Przez ostatnich 12 miesięcy (do końca września) emitenci obecni na Catalyst wykupili w terminie wszystkie zapadające w tym czasie obligacje. Wartość naszego indeksu po raz pierwszy spadła do zera. Już wiadomo, że nie utrzyma się na tym poziomie.
  czytaj więcej
 • EuroRating uznał przymusową restrukturyzację Getin Noble Bank za 'default'

  03 października 2022
  Agencja ratingowa EuroRating uznała przymusową restrukturyzację banku, wszczętą przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, za zdarzenie typu "default" i obniżyła rating kredytowy nadany bankowi z 'C' do 'D'. Jednocześnie EuroRating zakończył prowadzenie oceny ratingowej Getin Noble Banku i wycofał nadany bankowi rating.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje