piątek, 05 czerwca 2020

Newsroom

Źródło: Widok Energia nie ma środków na ogłoszenie upadłości

ems | 21 marca 2014
Decyzję w tej sprawie sąd ma podjąć w przyszłym tygodniu. Według ustaleń nadzorcy sądowego, WE nie ma środków na prowadzenie postępowania upadłościowego.

Rozprawa w sprawie upadłości odbyła się w czwartek, 20 marca, ale sąd ogłosi swoją decyzję 27 marca.

Czterech wierzycieli spółki, której obligacje były do niedawna (2013 r.) notowane na Catalyst domaga się ogłoszenia upadłości liwkidacyjnej, spółka proponuje natomiast zawarcie układu i konwersję zobowiązań na akcje.

Łącznie zobowiązania Widok Energii podliczono na 33 mln zł, w tym 27 mln zł w wyemitowanych obligacjach. Tymczasowy nadzorca sądowy ustalił natomiast, że wartość posiadanej przez spółkę gotówki wynosi 0 zł, zaś księgowa wartość posiadanych aktywów - udziały w spółkach zależnych - wynosi 49 mln zł, lecz mierzona tylko wartością aktywów netto niespełna 17 mln zł. Przy czym ponad 97 proc. tej kwoty (tj. niższej) przypada na udziały w spółce Widok Energia Sp. z o.o., w przypadku której wierzyciele także domagali się upadłości liwkidacyjnej. Sąd oddalił ten wniosek 28 lutego dowodząc, że spółka nie ma środków na koszty postępowania.

Drugie co do wielkości aktywa Widok Energii - udziały w spółce Abropol - są objęte zastawem rejestrowym na rzec Copernicusa.

Zdaniem naszego źródła (imię, nazwisko i funkcja do wiadomości redakcji; nie mamy podstaw by wątpić w prawdziwość przekazanych informacji) w przyszłym tygodniu sąd oddali wniosek o ogłoszenie upadłości Widok Energii ze względu na brak środków na prowadzenie postępowania. 

Więcej wiadomości o Widok Energia S.A.

 • Dom maklerski wypłaci odszkodowanie za obligacyjny default?

  12 grudnia 2019
  Warszawski Sąd Apelacyjny uznał, że istnieje związek przyczynowy pomiędzy działaniami domu maklerskiego, a stratą obligatariuszki, która nabyła oferowane przez niego papiery. Decyzją sądu broker ma pokryć połowę poniesionej szkody. Chodzi prawdopodobnie o obligacje Widok Energii.
  czytaj więcej
 • Akt oskarżenia w sprawie dotyczącej Widok Energii

  04 marca 2019
  Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom odpowiedzialnym za nieprawidłowości przy funkcjonowaniu grupy Widok Energia w latach 2009-2014.
  czytaj więcej
 • Zarząd Widok Energia aresztowany

  04 maja 2018
  21 marca gdańska policja zatrzymała - na wniosek prokuratury - pięć osób podejrzanych o nieprawidłowości w grupie Widok Energia, której obligacje były notowane na Catalyst do 2013 r. W 2014 r. ogłoszono upadłość likwidacyjną spółki.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Dziecko wylane z kąpielą

  28 marca 2014
  Za nami czarny czwartek na Catalyst – trzy defaulty ogłoszone jednego dnia mogą odstraszyć najbardziej odważnych. Przeciwwagą są emisje poważnych spółek, ale tu marże cięte są bez litoś
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje