poniedziałek, 06 grudnia 2021

Newsroom

Cash Flow nie wykupiło obligacji

msd | 29 kwietnia 2014
Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych nie otrzymał środków na spłatę obligacji serii I o wartości nominalnej 515 tys. zł.

Sposób defaultu specjalnie nie różni się od wcześniejszych manier spółki. Cash Flow nie tylko nie spłaciło obligacji, ale nie opublikowało także żadnego komunikatu bieżącego na ten temat. Ponadto komunikatu o braku kuponu i należności głównej opublikować nie może KDPW, ponieważ spółka nie zarejestrowała odpowiedniego zlecenia w depozycie. A ten jedyne co może zrobić, to poprosić emitenta o wyjaśnienie.

W przypadku braku wykupu obligacji Cash Flow na pewno nie można mówić o zaskoczeniu. W komentarzu do raportu rocznego nawet zarząd spółki przyznał, że utraciła ona płynność.

Cash Flow od długiego czasu boryka się z problemami. W październiku ubiegłego roku fundusz Copernicus High Yield FIZ złożył do sądu wniosek o ogłoszenie jej upadłości. Później umowy kredytowe wypowiedziały spółce dwa banki spółdzielcze, czego jeden z nich rozpoczął w kwietniu egzekucję z krakowskiej nieruchomości należącej do Cash Flow. Wnioski o ogłoszenie upadłości emitenta składały także osoby fizyczne.

Więcej wiadomości o Cash Flow S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst