wtorek, 21 maja 2019

Newsroom

2C Partners wykupiło mniej niż połowę wygasających obligacji

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 04 grudnia 2018
Z czterech wygasających w poniedziałek serii o łącznej wartości 9,82 mln zł, nieruchomościowa spółka spłaciła 4,38 mln zł. Kilka dni wcześniej uplasowała obligacje na 5,71 mln zł.

2C Partners nie informuje o przyczynach braku środków na całkowity wykup obligacji U, W, X oraz Y. 

Emitent podjął już niezbędne działania, aby jak najszybciej pozyskać finansowanie w celu uregulowania pozostałych zobowiązań wobec posiadaczy obligacji serii U, W, X i Y. Spółka rozpoczęła też proces zawierania porozumień z istotną grupą obligatariuszy w zakresie wydłużenia terminu spłaty obligacji U, W, X i Y – brzmi komunikat 2C Partners.

Na razie największą część zadłużenia spłacono w przypadku wartej 2,93 mln zł serii U. Na jej wykup przekazano bowiem 2 mln zł (68,5 proc. nominału). Relatywnie najmniejszą część wykupiono zaś w przypadku obligacji serii W oraz X, wartych kolejno 1,82 mln zł oraz 1,08 mln zł. 2C Partners spłaciło w ich przypadku odpowiednio 0,43 mln zł oraz 0,24 mln zł (23,6 proc. oraz 22,2 proc. nominału). Z wartej 3,99 mln zł serii Y nieruchomościowa spółka wykupiła na razie 1,7 mln zł (42,7 proc.).

Od wszystkich serii obligacji 2CP wypłaciło natomiast kupony za ostatni okres odsetkowy. Spółka, jak podaje, zrobiła to nawet cztery dni przed czasem (29 listopada).

W ubiegły piątek 2CP pozyskało 5,71 mln zł z emisji 12-miesięcznych obligacji oprocentowanych na stałe 9 proc.

Obecnie żadne z papierów dłużnych 2CP nie są notowane na Catalyst. Po raz ostatni obligacje spółki znajdowały się w giełdowym obrocie w I połowie 2017 r. Problemy z obsługą zadłużenia pojawiają się co pewien czas przynajmniej od marca 2016 r.

Więcej wiadomości o 2C Partners S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Kredyt Inkaso odkryło karty w sprawie niedawnego refinansowania

  21 maja 2019
  Nabywając trzy tygodnie temu w celu umorzenia obligacje warte 250,5 mln zł windykacyjna spółka nie ujawniała, jaka część tej kwoty przypada na poszczególne serie. W końcu wiadomo, że niedawne refinansowanie w nieznacznym stopniu objęło zapadające w czerwcu papiery, ale dało spółce istotną ulgę przy dwóch kolejnych wykupach, kluczowych z uwagi na wyjściową wartość.
  czytaj więcej
 • Kwietniowa emisja Rokity debiutuje z premią

  21 maja 2019
  Uplasowane w ubiegłym miesiącu siedmioletnie papiery PCR0426 w pierwszych godzinach obecności na GPW wyceniane są na 100,25-100,61 proc. nominału.
  czytaj więcej
 • LC Corp na razie nie sprzeda biurowców

  04 grudnia 2018
  W związku z „niemożliwością akceptacji warunków transakcji zaproponowanych przez potencjalnego kupującego” deweloper odstąpił od dalszych negocjacji w sprawie sprzedaży czterech biurowców.
  czytaj więcej
 • Obroty publicznymi emisjami obligacji wzrosły o 65,5 proc. m/m

  03 grudnia 2018
  Wartość nominalna obligacji pochodzących z publicznych emisji obligacji adresowanych do inwestorów indywidualnych na podstawie prospektów emisyjnych przekroczyła w listopadzie 75 mln zł i była najwyższa od lipca br. – wynika z obliczeń Obligacje.pl.
  czytaj więcej

Emisje