wtorek, 02 czerwca 2020

Newsroom

2C Partners zrolowało część zaległych obligacji

msd | 01 kwietnia 2019
Nieruchomościowa spółka uplasowała nowy dług na 0,7 mln zł. Jednocześnie spłaciła 0,6 mln zł z czterech serii obligacji, których terminy wykupu minęły w grudniu i styczniu. Płynności jej to bynajmniej nie przywraca.

Po zrolowaniu 0,6 mln zł zadłużenia 2C Partners wciąż zalega ze spłatą sześciu serii obligacji na kwotę około 6 mln zł. Ich terminy wykupu minęły w grudniu i styczniu. Od tego czasu spółka jak mantrę powtarza, że „podjęła już niezbędne działania, aby jak najszybciej pozyskać finansowanie w celu uregulowania pozostałych zobowiązań wobec posiadaczy obligacji”. 

Wyemitowane nowe obligacje serii AC o wartości 0,7 mln zł oprocentowane są na stałe 9 proc. przy terminie wykupu określonym na 29 maja 2020 r.

W osobnym komunikacie 2C Partners poinformowało o zawarciu porozumienia z właścicielami wartych 0,2 mln zł papierów serii N, którzy wyrazili zgodę na przesunięcie terminu wykupu z 31 marca do 30 kwietnia.

Obecnie żadne z papierów dłużnych 2CP nie są notowane na Catalyst. Po raz ostatni obligacje spółki znajdowały się w giełdowym obrocie w pierwszej połowie 2017 r., a jej problemy z obsługą zadłużenia – mniej lub bardziej regularnie – pojawiają się co najmniej od marca 2016 r.

Więcej wiadomości o 2C Partners S.A.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • GPW przymknie oko na publikację sprawozdań po terminie

  22 kwietnia 2020
  Spółki z alternatywnego systemu obrotu NewConnect i Catalyst dostały dodatkowe dwa miesiące na publikację sprawozdań rocznych za 2019 r. Te pierwsze będą też miały dodatkowe 45 dni na przekazanie raportów za I kwartał tego roku.
  czytaj więcej
 • Zdalne zgromadzenia obligatariuszy już możliwe

  20 kwietnia 2020
  W życie weszła zmiana w ustawie o obligacjach, która zakłada, że udział w zgromadzeniach obligatariuszy jest możliwy przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, o ile tylko warunki emisji wyraźnie tego nie zakazują.
  czytaj więcej
 • Najbliższe sprawozdania finansowe nawet o dwa miesiące później

  09 kwietnia 2020
  Spółki giełdowe dostały dodatkowe dwa miesiące na przygotowanie raportów za 2019 r. oraz I kwartał 2020 r. Nie dotyczy to jednak podmiotów z NewConnect i większości spółek notowanych tylko na rynku obligacji Catalyst.
  czytaj więcej
 • Nadchodzą zdalne zgromadzenia obligatariuszy

  08 kwietnia 2020
  W ustawie o obligacjach znajdzie się doprecyzowanie mówiące o możliwości uczestnictwa w zgromadzeniu obligatariuszy przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. Zmiany mogą też objąć warunki sprawozdań załączanych do propozycji nabycia obligacji, wynika z projektu ustawy uzupełniającej tzw. tarczę antykryzysową.
  czytaj więcej

Emisje