piątek, 23 sierpnia 2019

Newsroom

2C Partners zrolowało część zaległych obligacji

msd | 01 kwietnia 2019
Nieruchomościowa spółka uplasowała nowy dług na 0,7 mln zł. Jednocześnie spłaciła 0,6 mln zł z czterech serii obligacji, których terminy wykupu minęły w grudniu i styczniu. Płynności jej to bynajmniej nie przywraca.

Po zrolowaniu 0,6 mln zł zadłużenia 2C Partners wciąż zalega ze spłatą sześciu serii obligacji na kwotę około 6 mln zł. Ich terminy wykupu minęły w grudniu i styczniu. Od tego czasu spółka jak mantrę powtarza, że „podjęła już niezbędne działania, aby jak najszybciej pozyskać finansowanie w celu uregulowania pozostałych zobowiązań wobec posiadaczy obligacji”. 

Wyemitowane nowe obligacje serii AC o wartości 0,7 mln zł oprocentowane są na stałe 9 proc. przy terminie wykupu określonym na 29 maja 2020 r.

W osobnym komunikacie 2C Partners poinformowało o zawarciu porozumienia z właścicielami wartych 0,2 mln zł papierów serii N, którzy wyrazili zgodę na przesunięcie terminu wykupu z 31 marca do 30 kwietnia.

Obecnie żadne z papierów dłużnych 2CP nie są notowane na Catalyst. Po raz ostatni obligacje spółki znajdowały się w giełdowym obrocie w pierwszej połowie 2017 r., a jej problemy z obsługą zadłużenia – mniej lub bardziej regularnie – pojawiają się co najmniej od marca 2016 r.

Więcej wiadomości o 2C Partners S.A.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

Emisje