wtorek, 06 czerwca 2023

Newsroom

Blue Tax miał kolejną stratę operacyjną w II kwartale

ems | 22 sierpnia 2012
Przychody spółki spadły do 566 tys. zł z 924 tys. zł rok wcześniej, a strata operacyjna wyniosła 78 tys. zł wobec 0,4 mln zł zysku przed rokiem. Mimo to, firma wykazała zysk netto.

Blue Tax to jedna z namniejszych firm na Catalyst, nominalnie jej obligacje warte są zaledwie 0,5 mln zł, ale nie z powodu niewielkiej frekwencji inwestorów w czasie emisji - spółka pozyskała od nich tyle, ile zamierzała. Czy potrafiła zrobić z emisji użytek?

Spadek przychodów i zysku operacyjnego to efekt niższych wpływów z usług księgowych świadczonych przez spółkę. Ale ostateczny zysk netto (327 tys. zł wobec 187 tys. zł przed rokiem) mimo straty operacyjnej, to efekt przychodów finansowych uzyskanych dzięki debiutowi dwóch spółek na New Connect, dla których Blue Tax był wprowadzającym. 

Bilans spółki to już inna historia. Krótkoterminowe zobowiązania sięgają 1,25 mln zł, należności krótkoterminowe i gotówka to 0,7 mln zł. Zobowiązania łączne to 2,3 mln zł przy 1,1 mln zl kapitału własnego.

Notowana na Catalyst seria oprocentowana jest na 12 proc. Inwestorzy wyceniają ją na 97,8 proc.

Więcej wiadomości o Blue Tax Group S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • HB Reavis zobowiązany podnieść obligacyjną marżę

  06 czerwca 2023
  Wzrost wskaźników zadłużenia po zeszłorocznym podziale aktywów wymusza na deweloperze konieczność podniesienia marży na obligacjach wyemitowanych przez jego polską spółkę celową.
  czytaj więcej
 • PKN Orlen chce przejąć ZA Puławy

  06 czerwca 2023
  Koncern analizuje możliwość przejęcia Zakładów Azotów w Puławach, kontrolowanych przez Grupę Azoty. Ewentualną akwizycję chciałby zamknąć jeszcze w tym roku.
  czytaj więcej
 • PragmaGO przyspieszy wykup o dwa tygodnie

  06 czerwca 2023
  Faktoringowa spółka spłaci w tym miesiącu warte 10 mln zł papiery PRF0723, które pierwotnie wygasać miały 4 lipca.
  czytaj więcej
 • R.Power nie zarabia na odsetki

  06 czerwca 2023
  Poniesione w ubiegłym roku nakłady inwestycyjne wymusiły na deweloperze farm PV blisko czterokrotny wzrost zadłużenia. Koszty jego obsługi przekraczały wysokość zysku operacyjnego. Po niedawnym pozyskaniu inwestora mniejszościowego R.Power zapowiada 900 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2023 r.
  czytaj więcej