wtorek, 19 marca 2019

Newsroom

Alior i Pekao rezygnują z połączenia

msd | 08 sierpnia 2018
Banki, których największym akcjonariuszem jest pośrednio skarb państwa, nie doszły do porozumienia co do warunków połączenia.

Alior i Pekao zgodnie przyznają, że w toku prowadzonych dotychczas negocjacji nie wypracowano warunków połączenia, które „pozwalałyby na osiągnięcie potencjalnie największej dodatkowej wartości dla akcjonariuszy”. Tym samym we wtorek doszło do zakończenia dalszych negocjacji.

Każdy z banków przyznał, że zamierza kontynuować dotychczasowe strategie. Alior, jak zaznacza, planuje dalszy samodzielny rozwój w ramach grupy PZU. Tymczasem Pekao „pozostaje otwarty na opcje wzrostu nieorganicznego”.

Największym akcjonariuszem obu banków jest PZU, które posiada 31,32 proc. akcji Aliora oraz 20 proc. akcji Pekao. W tym ostatnim dodatkowe 12,8 proc. posiada też Polski Fundusz Rozwoju.

Na Catalyst znajduje się jedna seria podporządkowanych obligacji Pekao oraz 10 emisji Aliora, z czego dziewięć to dług podporządkowany. Tylko drugi z banków plasował papiery do szerokiego grona inwestorów w ramach ofert publicznych.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje