poniedziałek, 17 grudnia 2018

Newsroom

Analiza Kredyt Inkaso

Remigiusz Iwan, Rynekobligacji.com | 15 stycznia 2018
Sytuacja grupy pod względem poziomu zadłużenia, jak również płynności, wygląda poprawnie. Niepokój budzi długi okres, w którym jest w stanie spłacić zadłużenie finansowe netto z wypracowanych zysków operacyjnych.

UWAGA! Pełna treść analizy dostępna jest dla zalogowanych użytkowników, którzy przy rejestracji wybrali opcję bezpłatną. Użytkownicy, którzy wybrali rejestrację płatną, muszą mieć wykupiony abonament NEWSY I ANALIZY. Przejdź do CENNIKA.


Podsumowanie

Po zawirowaniach związanych z niedoszłą fuzją z Best, Kredyt Inkaso wydaje się powoli wracać na ścieżkę poprawy wyników. Jednakże za nami dopiero dwa kwartały roku obrotowego 2017/2018, trudno jeszcze wyrokować, czy poprawa ma charakter trwały. Tym bardziej, że w drugiej połowie 2017 roku w Kredyt Inkaso doszło do znacznych przetasowań w zarządzie. Gdy bez wyraźnej przyczyny następują zmiany w zarządzie, można stawiać pytania, czy powód tych zmian nie pojawi się z opóźnieniem.

Niemniej, sytuacja grupy pod względem poziomu zadłużenia, jak również płynności, wygląda poprawnie. Niepokój budzi długi okres, w którym grupa jest w stanie spłacić zadłużenie finansowe netto z wypracowanych zysków operacyjnych. Ostatnie kwartały przynoszą w tym zakresie poprawę, jednakże za wcześnie jeszcze, aby wyrokować o trwałości tej poprawy.

Należy jednak pamiętać, że większe spłaty zadłużenia czekają grupę dopiero na przełomie 2019/2020 roku, zatem można stwierdzić, że Kredyt Inkaso ma przed sobą blisko dwa lata na poprawę wyników operacyjnych i powrót w zakresie wskaźników obsługi długu do poziomów oczekiwanych przez obligatariuszy.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Kredyt Inkaso S.A.

 • Kredyt Inkaso skupiło własne obligacje

  11 października 2018
  Windykacyjna spółka nabyła na rynku wtórnym część wyemitowanych w marcu ubiegłego roku papierów dłużnych serii C1. Transakcję zawarto poniżej nominału.
  czytaj więcej
 • Wyciek danych w Kredyt Inkaso był albo i nie

  26 września 2018
  Biegły powołany przez sąd na wniosek Bestu stwierdził, że w 2016 r. mogło dojść do wycieku danych z Kredyt Inkaso. Spółka ma na to zupełnie inne spojrzenie, podpierając się przy tym umorzeniem postępowania przez prokuraturę.
  czytaj więcej
 • Wzrost zysków i zadłużenia Kredyt Inkaso

  30 sierpnia 2018
  Windykacyjna grupa zanotowała 17,9 mln zł zysku netto w minionym kwartale wobec 5,6 mln zł przed rokiem. Duża w tym zasługa aktualizacji wartości wierzytelności oraz korzystnych różnic kursowych. Dług netto ponownie się zwiększył, na tyle, że istotnie wzrosło ryzyko podniesienia marży dla niektórych serii obligacji.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Łowcy okazji na Catalyst mają swoje pięć minut

  24 sierpnia 2018
  Od momentu wybuchu afery GetBacku inwestorom indywidualnym niewiele potrzeba by podjąć decyzję o wyprzedaży posiadanych w portfelu obligacji korporacyjnych. Najnowszy przykład to papiery Kredyt Inkaso.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Analizy

Emisje