sobota, 13 lipca 2024

Newsroom

Anwim rozważa emisję obligacji

msd | 17 października 2023
Na dwa miesiące przed terminem wykupu wartych 50 mln zł obligacji ANW1223 paliwowa spółka zdecydowała o możliwości uplasowania nowego długu.

Anwim nie ujawnia wartości potencjalnej oferty, jak i jej warunków. W każdym razie, do emisji miałoby dojść jeszcze w tym roku. Stałaby się ona częścią programu do 150 mln zł, z którego spółka pozyskała dotychczas 75 mln zł w dwóch seriach. I jedna z nich wygasać będzie za dwa miesiące.

Wartość zapadających 18 grudnia papierów ANW1223 to 50 mln zł. We wtorek po południu sprzedający kwotuje je na 100,75 proc. wartości nominalnej. 

Na Catalyst znajduje się też o rok dłuższa seria ANW1224, od której Anwim także płaci 4 pkt proc. marży. Papierami tymi nie handlowano jednak od grudnia zeszłego roku (na rynku pierwotnym ponad połowę emisji obejmowały osoby powiązane ze spółką).

Więcej wiadomości o Anwim S.A.

 • Anwim ze stratą w I kwartale

  13 maja 2024
  Paliwowa grupa miała 15,3 mln zł straty netto w I kwartale. Pomimo poprawy przepływów operacyjnych i spadku zobowiązań odsetkowych netto, nie udało jej się obniżyć wskaźnika zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Straty osłabiły wypłacalność Anwimu

  27 lutego 2024
  Przychody paliwowej grupy spadły o 16 proc. r/r w IV kwartale, a jej rachunek wyników wykazywał w tym czasie straty, istotnie pogarszając relację długu netto do EBITDA.
  czytaj więcej
 • Listopadowa emisja Anwimu trafiła na Catalyst

  20 grudnia 2023
  Paliwowa spółka wprowadziła do giełdowego obrotu warte 65 mln zł obligacje, których warunki zobowiązują ją do inwestycji w fotowoltaikę oraz projekty z obszaru zrównoważonego rozwoju.
  czytaj więcej
 • Niełatwy kwartał Anwimu

  24 listopada 2023
  Przy rosnących obrotach paliwowa grupa zanotowała gwałtowny spadek rentowności sprzedaży, a do tego musiała się mierzyć z wysokimi stratami na instrumentach pochodnych, kończąc III kwartał na minusie. Także pod względem przepływów operacyjnych, co prowadziło do wzrostu zadłużenia.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje