czwartek, 17 stycznia 2019

Newsroom

Arrinera ponownie chce przesunąć spłatę obligacji

msd | 16 maja 2018
Producent polskiego superauta negocjuje z właścicielami papierów dłużnych serii C przesunięcie terminu wykupu do 19 czerwca.

Warte początkowo 2 mln zł obligacje serii C zostały uplasowane w maju ubiegłego roku z sześciomiesięcznym okresem spłaty. W listopadzie spółka poprosiła obligatariuszy o przesunięcie terminu wykupu. Teraz robi to ponownie.

W ciągu najbliższych dni emitent będzie kolejno podpisywał porozumienia z obligatariuszami obligacji serii C w zakresie wykupu obligacji, jak również będzie kontynuował negocjacje z pozostałymi – poinformowano w komunikacie.

Wykup obligacji, jak podaje Arrinera, miałby nastąpić 19 czerwca.

Spółka nie informuje o aktualnej wartości papierów serii C. Z opublikowanego właśnie sprawozdania wynika jednak, że na koniec marca Arrinera miała 1,93 mln zł zadłużenia z tytułu krótkoterminowych obligacji. 

Warte początkowo 2 mln zł papiery objęło 14 inwestorów, w tym 13 osób fizycznych. Emisję uplasowano w maju ubiegłego roku, gdy mijał termin spłaty pochodzącej z publicznej emisji serii B na 2,05 mln zł. Ostatecznie do spłaty zadłużenia doszło, ale dopiero w czerwcu, czego przyczyną – według spółki – miała być utrata licencji maklerskiej przez HFT Brokers, domu maklerskiego pełniącego rolę oferującego, a później prowadzącego ewidencję obligacji serii B. 

Więcej wiadomości o Arrinera S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje