niedziela, 26 stycznia 2020

Newsroom

BDC Development wypuścił obligacje na 3,6 mln zł

msd | 30 sierpnia 2019
Podwarszawski deweloper uplasował dwuletnie papiery dłużne, za które zobowiązuje się płacić stałe 9 proc. w skali roku, wynika z informacji w KDPW.

Wyemitowane przez BDC Development obligacje serii I nie trafią do obrotu na Catalyst, na co wskazuje fakt, że zostały one zarejestrowane w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych przez agenta emisji.

BDC Development to spółka holdingowa dla podmiotów celowych realizujących projekty deweloperskie na północ od Warszawy, głównie w Nowym Dworze Mazowieckim.

Pod koniec ubiegłego roku BDC Development pozyskał inwestora, spółkę HRE Investments, która objęła 51 proc. udziałów w kapitale dewelopera. Jego prezesem został zaś Michał Sapota, były prezes Murapolu, a obecnie już tylko jego mniejszościowy akcjonariusz.

Jak czytamy w sprawozdaniu złożonym do KRS, od listopada BDC Development przechodzi restrukturyzację. Wśród celów postawionych na 2019 r., oprócz wzrostu skali działalności, spółka postawiła też sobie „rozwiązanie kwestii zaległości płatniczych wobec instytucji finansowych oraz partnerów biznesowych”.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje