środa, 27 maja 2020

Newsroom

BVT wyemituje kolejne obligacje

msd | 19 grudnia 2018
Windykacyjna spółka chce pozyskać do 1,5 mln zł z niepublicznej oferty imiennych papierów dłużnych serii G.

Warunki oferty nie zostały ujawnione. W listopadzie BVT zamknęło prywatną emisję dwuletnich zabezpieczonych papierów oprocentowanych na stałe 7,2 proc. rocznie. Z oferty do 1,3 mln zł spółka pozyskała wówczas 0,44 mln zł. Robert Gądek, prezes spółki, w informacji przekazanej Obligacje.pl zapewniał jednak, że górny próg emisji „został ustalony z zapasem”.

Niecałe trzy tygodnie temu BVT wykupiło w terminie pochodzące z publicznej emisji obligacje serii A o wartości 2,466 mln zł.

W październiku i listopadzie windykator otrzymał natomiast wezwania do przedterminowego wykupu innej serii obligacji w związku z naruszeniem wskaźnika dług netto/EBITDA. Wartość otrzymanych wówczas żądań to w sumie 322 tys. zł. Spółka nie informowała o ich wypełnieniu w raportach bieżących, co zwykła robić wcześniej. Prezes windykatora zapewnia jednak, że płatności z tytułu otrzymanych wezwań są na bieżąco regulowane.

- Żądania wykupu obligacji serii B realizujemy na bieżąco zgodnie z zapisami WEO (warunkami emisji obligacji – red.)– poinformował Obligacje.pl Robert Gądek przed trzema tygodniami. – Nie odnotowaliśmy dotąd żadnych opóźnień czy to ze spłatą odsetek, czy z wykupem obligacji – wskazywał także.

Nowy dług BVT nie trafi do obrotu na Catalyst, będą to bowiem obligacje imienne.

Na GPW notowane są obecnie trzy z pięciu serii papierów dłużnych windykatora. Ich płynność pozostaje jednak niska. Najbliższą wykupu serią BVT0419 po raz ostatni handlowano dwa miesiące temu. Papiery wyceniono wówczas na 100,4 proc., aktualnie kwotowane są one na 98,6/100,0 proc. (bid/ask).

Więcej wiadomości o BVT S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje