piątek, 23 sierpnia 2019

Newsroom

BVT wyemituje kolejne obligacje

msd | 19 grudnia 2018
Windykacyjna spółka chce pozyskać do 1,5 mln zł z niepublicznej oferty imiennych papierów dłużnych serii G.

Warunki oferty nie zostały ujawnione. W listopadzie BVT zamknęło prywatną emisję dwuletnich zabezpieczonych papierów oprocentowanych na stałe 7,2 proc. rocznie. Z oferty do 1,3 mln zł spółka pozyskała wówczas 0,44 mln zł. Robert Gądek, prezes spółki, w informacji przekazanej Obligacje.pl zapewniał jednak, że górny próg emisji „został ustalony z zapasem”.

Niecałe trzy tygodnie temu BVT wykupiło w terminie pochodzące z publicznej emisji obligacje serii A o wartości 2,466 mln zł.

W październiku i listopadzie windykator otrzymał natomiast wezwania do przedterminowego wykupu innej serii obligacji w związku z naruszeniem wskaźnika dług netto/EBITDA. Wartość otrzymanych wówczas żądań to w sumie 322 tys. zł. Spółka nie informowała o ich wypełnieniu w raportach bieżących, co zwykła robić wcześniej. Prezes windykatora zapewnia jednak, że płatności z tytułu otrzymanych wezwań są na bieżąco regulowane.

- Żądania wykupu obligacji serii B realizujemy na bieżąco zgodnie z zapisami WEO (warunkami emisji obligacji – red.)– poinformował Obligacje.pl Robert Gądek przed trzema tygodniami. – Nie odnotowaliśmy dotąd żadnych opóźnień czy to ze spłatą odsetek, czy z wykupem obligacji – wskazywał także.

Nowy dług BVT nie trafi do obrotu na Catalyst, będą to bowiem obligacje imienne.

Na GPW notowane są obecnie trzy z pięciu serii papierów dłużnych windykatora. Ich płynność pozostaje jednak niska. Najbliższą wykupu serią BVT0419 po raz ostatni handlowano dwa miesiące temu. Papiery wyceniono wówczas na 100,4 proc., aktualnie kwotowane są one na 98,6/100,0 proc. (bid/ask).

Więcej wiadomości o BVT S.A.

 • Poprawa wyników BVT

  16 sierpnia 2019
  Windykacyjna spółka zaksięgowała rekordowe 1 mln zł zysku netto w II kwartale. Miała też wysokie przepływy operacyjne, ale większość wypracowanej gotówki przeznaczyła na bliżej nieopisane nakłady inwestycyjne.
  czytaj więcej
 • BVT miało stratę w I kwartale

  20 maja 2019
  Pomimo niższych przychodów, windykacyjna spółka poprawiła wynik operacyjny w I kwartale. Wciąż był jednak niższy od kosztów obsługi zadłużenia. Kapitały własne BVT spadły poniżej 2 mln zł przy sumie bilansowej sięgającej prawie 51 mln zł.
  czytaj więcej
 • Insiderzy z BVT wzięli udział w emisji

  25 kwietnia 2019
  W wartej 1,13 mln zł prywatnej emisji sześciomiesięcznych obligacji prezes i członek rady nadzorczej spółki zainwestowali łącznie 160 tys. zł własnych pieniędzy.
  czytaj więcej
 • BVT wyemitowało krótkoterminowe obligacje

  23 kwietnia 2019
  Windykacyjna spółka pozyskała 1,63 mln zł z dwóch emisji prywatnych, w tym 1,13 mln zł to papiery o sześciomiesięcznym okresie spłaty.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje