wtorek, 22 października 2019

Newsroom

BVT zrolowało część zapadających w kwietniu obligacji

msd | 11 kwietnia 2019
Windykacyjna spółka wykupiła przed terminem 0,5 mln zł zapadających 20 kwietnia obligacji serii C. Dokonała tego na drodze potrącenia wierzytelności z nową emisją długu.

To druga tego rodzaju operacja w wykonaniu BVT na przestrzeni miesiąca. W połowie marca spółka zrolowała bowiem 1,4 mln zł z wygasających niebawem obligacji. Aktualna wartość zapadającej 20 kwietnia emisji to 1,1 mln zł wobec początkowych 3 mln zł.

Najnowsze rolowanie długu odbyło się w ramach emisji obligacji serii I, którą BVT uchwaliło 29 marca. Spółka ruszyła więc z ofertą w ostatniej chwili. Przypomnijmy bowiem, że składane inwestorom propozycje nabycia w prywatnych ofertach obligacji muszą zawierać zbadane sprawozdanie finansowe sporządzone na dzień bilansowy przypadający co najwyżej 15 miesięcy przed terminem udostępnienia propozycji nabycia. A ponieważ BVT nie opublikowało jeszcze zaudytowanego raportu za 2018 r., to z emisją spółka musiała ruszyć w marcu.

Warta do 2 mln zł emisja obligacji serii I to czwarta prywatna oferta BVT na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Wygasające za dziewięć dni papiery BVT0419 zostały już wycofane z obrotu na GPW. W giełdowym obrocie pozostają natomiast dwie inne serie długu windykacyjnej spółki z terminami spłaty w styczniu i czerwcu 2020 r. W ostatnich transakcjach obie serie wyceniano na 100 proc. nominału.

Więcej wiadomości o BVT S.A.

 • BVT przyspieszyło wykup obligacji o… pięć dni

  15 października 2019
  Windykacyjna spółka spłaciła we wtorek krótkoterminowe papiery dłużne na 1,13 mln zł, które miały wygasać 20 października.
  czytaj więcej
 • Poprawa wyników BVT

  16 sierpnia 2019
  Windykacyjna spółka zaksięgowała rekordowe 1 mln zł zysku netto w II kwartale. Miała też wysokie przepływy operacyjne, ale większość wypracowanej gotówki przeznaczyła na bliżej nieopisane nakłady inwestycyjne.
  czytaj więcej
 • BVT miało stratę w I kwartale

  20 maja 2019
  Pomimo niższych przychodów, windykacyjna spółka poprawiła wynik operacyjny w I kwartale. Wciąż był jednak niższy od kosztów obsługi zadłużenia. Kapitały własne BVT spadły poniżej 2 mln zł przy sumie bilansowej sięgającej prawie 51 mln zł.
  czytaj więcej
 • Insiderzy z BVT wzięli udział w emisji

  25 kwietnia 2019
  W wartej 1,13 mln zł prywatnej emisji sześciomiesięcznych obligacji prezes i członek rady nadzorczej spółki zainwestowali łącznie 160 tys. zł własnych pieniędzy.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje