czwartek, 21 lutego 2019

Newsroom

Były prezes GetBacku zatrzymany

msd | 18 czerwca 2018
Konradowi K. postawiono kilka zarzutów, w tym przywłaszczenia około 15 mln zł. Były prezes windykacyjnej spółki miał się nie przyznać od zarzucanych czynów.

Do zatrzymania doszło w sobotę na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina, gdy Konrad K. miał wracać z Izraela. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie, wynika z informacji podanych przez Prokuraturę Krajową.

Konrad K. usłyszał zarzut usiłowania oszustwa w kwocie 250 mln zł na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju oraz wyprowadzenia z firmy 23 mln zł, w tym przywłaszczenia około 15 mln zł, wynika z informacji podanych przez Zbigniewa Ziobro, prokuratora generalnego, podczas niedzielnej konferencji prasowej. Ponadto, Konradowi K. postawiono też zarzuty związane z podawaniem nieprawdy w raportach giełdowych. 

Były prezes GetBacku, jak poinformował Zbigniew Ziobro, miał się nie przyznać do stawianych zarzutów. 

Prokurator jeszcze nie określił jakie środki zapobiegawcze zostaną zastosowane wobec zatrzymanego. W grę wchodzić może także wniosek o areszt tymczasowy.

W związku z aferą GetBack zatrzymano też Piotra B., przedstawiciela podmiotu gospodarczego, który współpracował z Konradem K.  

Od wszczęcia śledztwa do postawienia zarzutów Konradowi K. minęło 1,5 miesiąca. 

Sam GetBack w wydanym oświadczeniu poinformował natomiast, że nie zamierza komentować zatrzymania byłego prezesa.

Możemy tylko zadeklarować, że jako nowy zarząd na bieżąco przekazujemy odpowiednim organom wszystkie informacje i dokumenty, które mogą pomóc w ustaleniu osób odpowiedzialnych za dzisiejszą sytuacje GetBack. Mamy nadzieje, że osoby winne działaniom na szkodę spółki GetBack i jej obligatariuszy zostaną ukarane – poinformowała spółka.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • Składki na BFG rosną o 26,9 proc. r/r

  21 lutego 2019
  Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego ustaliła łączną kwotę składek na fundusz gwarancyjny oraz fundusz przymusowej restrukturyzacji banków na 2,79 mld zł w 2019 r. wobec 2,2 mld zł przed rokiem.
  czytaj więcej
 • Niejednoznaczna ocena postępowań restrukturyzacyjnych

  19 lutego 2019
  Próbujących wyjść na prostą firm, które wybierają drogę postępowań restrukturyzacyjnych, wciąż przybywa. Efektywność tej procedury pozostawia jednak wiele do życzenia, bo liczba zatwierdzonych układów jest niższa od umorzonych restrukturyzacji – wynika z raportu przygotowanego przez Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja i SpotData.
  czytaj więcej
 • Oferta bezprospektowa, ale nie bezformalnościowa

  08 czerwca 2018
  Liberalizacja przepisów o małych ofertach publicznych to zmniejszenie wymagań formalnych, ale nie ich całkowite zniesienie. Nie ma prospektu, ale inne formalności nadal muszą być spełnione. Boleśnie przekonało się o tym Legimi, której publiczną ofertę obligacji wstrzymano, po interwencji KNF.
  czytaj więcej
 • KNF chce ograniczenia prywatnych ofert papierów wartościowych

  05 czerwca 2018
  Obowiązujący w emisjach prywatnych limit 149 inwestorów mógłby dotyczyć nie jednej serii, a wszystkich ofert danego emitenta z całego roku. Najpierw KNF musi zbadać zgodność ewentualnych zmian z unijnymi przepisami. Resort finansów rozważa z kolei zmiany w ustawie o obligacjach.
  czytaj więcej

Emisje