niedziela, 22 lipca 2018

Newsroom

Były prezes GetBacku zatrzymany

msd | 18 czerwca 2018
Konradowi K. postawiono kilka zarzutów, w tym przywłaszczenia około 15 mln zł. Były prezes windykacyjnej spółki miał się nie przyznać od zarzucanych czynów.

Do zatrzymania doszło w sobotę na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina, gdy Konrad K. miał wracać z Izraela. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie, wynika z informacji podanych przez Prokuraturę Krajową.

Konrad K. usłyszał zarzut usiłowania oszustwa w kwocie 250 mln zł na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju oraz wyprowadzenia z firmy 23 mln zł, w tym przywłaszczenia około 15 mln zł, wynika z informacji podanych przez Zbigniewa Ziobro, prokuratora generalnego, podczas niedzielnej konferencji prasowej. Ponadto, Konradowi K. postawiono też zarzuty związane z podawaniem nieprawdy w raportach giełdowych. 

Były prezes GetBacku, jak poinformował Zbigniew Ziobro, miał się nie przyznać do stawianych zarzutów. 

Prokurator jeszcze nie określił jakie środki zapobiegawcze zostaną zastosowane wobec zatrzymanego. W grę wchodzić może także wniosek o areszt tymczasowy.

W związku z aferą GetBack zatrzymano też Piotra B., przedstawiciela podmiotu gospodarczego, który współpracował z Konradem K.  

Od wszczęcia śledztwa do postawienia zarzutów Konradowi K. minęło 1,5 miesiąca. 

Sam GetBack w wydanym oświadczeniu poinformował natomiast, że nie zamierza komentować zatrzymania byłego prezesa.

Możemy tylko zadeklarować, że jako nowy zarząd na bieżąco przekazujemy odpowiednim organom wszystkie informacje i dokumenty, które mogą pomóc w ustaleniu osób odpowiedzialnych za dzisiejszą sytuacje GetBack. Mamy nadzieje, że osoby winne działaniom na szkodę spółki GetBack i jej obligatariuszy zostaną ukarane – poinformowała spółka.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • Konrad K. pozostanie w areszcie

  19 lipca 2018
  Sąd Okręgowy w Warszawie nie podzielił argumentów obrońcy byłego prezesa GetBacku i utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji. Wyjść na wolność może natomiast dwóch innych byłych członków zarządu.
  czytaj więcej
 • ZBP ma własne propozycje ograniczenia misselingu obligacji korporacyjnych

  16 lipca 2018
  Związek Banków Polskich wystosował list do przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, w którym zasadniczo zgadza się z koniecznością wprowadzenia ograniczeń w oferowaniu obligacji inwestorom indywidualnym, ale proponuje zupełnie inne rozwiązania, niż te, które zaproponowała Komisja.
  czytaj więcej
 • Oferta bezprospektowa, ale nie bezformalnościowa

  08 czerwca 2018
  Liberalizacja przepisów o małych ofertach publicznych to zmniejszenie wymagań formalnych, ale nie ich całkowite zniesienie. Nie ma prospektu, ale inne formalności nadal muszą być spełnione. Boleśnie przekonało się o tym Legimi, której publiczną ofertę obligacji wstrzymano, po interwencji KNF.
  czytaj więcej
 • KNF chce ograniczenia prywatnych ofert papierów wartościowych

  05 czerwca 2018
  Obowiązujący w emisjach prywatnych limit 149 inwestorów mógłby dotyczyć nie jednej serii, a wszystkich ofert danego emitenta z całego roku. Najpierw KNF musi zbadać zgodność ewentualnych zmian z unijnymi przepisami. Resort finansów rozważa z kolei zmiany w ustawie o obligacjach.
  czytaj więcej

Emisje