poniedziałek, 14 października 2019

Newsroom

Były prezes GetBacku zatrzymany

msd | 18 czerwca 2018
Konradowi K. postawiono kilka zarzutów, w tym przywłaszczenia około 15 mln zł. Były prezes windykacyjnej spółki miał się nie przyznać od zarzucanych czynów.

Do zatrzymania doszło w sobotę na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina, gdy Konrad K. miał wracać z Izraela. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie, wynika z informacji podanych przez Prokuraturę Krajową.

Konrad K. usłyszał zarzut usiłowania oszustwa w kwocie 250 mln zł na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju oraz wyprowadzenia z firmy 23 mln zł, w tym przywłaszczenia około 15 mln zł, wynika z informacji podanych przez Zbigniewa Ziobro, prokuratora generalnego, podczas niedzielnej konferencji prasowej. Ponadto, Konradowi K. postawiono też zarzuty związane z podawaniem nieprawdy w raportach giełdowych. 

Były prezes GetBacku, jak poinformował Zbigniew Ziobro, miał się nie przyznać do stawianych zarzutów. 

Prokurator jeszcze nie określił jakie środki zapobiegawcze zostaną zastosowane wobec zatrzymanego. W grę wchodzić może także wniosek o areszt tymczasowy.

W związku z aferą GetBack zatrzymano też Piotra B., przedstawiciela podmiotu gospodarczego, który współpracował z Konradem K.  

Od wszczęcia śledztwa do postawienia zarzutów Konradowi K. minęło 1,5 miesiąca. 

Sam GetBack w wydanym oświadczeniu poinformował natomiast, że nie zamierza komentować zatrzymania byłego prezesa.

Możemy tylko zadeklarować, że jako nowy zarząd na bieżąco przekazujemy odpowiednim organom wszystkie informacje i dokumenty, które mogą pomóc w ustaleniu osób odpowiedzialnych za dzisiejszą sytuacje GetBack. Mamy nadzieje, że osoby winne działaniom na szkodę spółki GetBack i jej obligatariuszy zostaną ukarane – poinformowała spółka.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

Emisje