wtorek, 21 maja 2019

Newsroom

Cavatina Holding zamknęła najdłuższą publiczną ofertę obligacji

msd | 16 listopada 2018
Komercyjny deweloper, którego właścicielem jest główny akcjonariusz Murapolu, zamknął trwającą trzy miesiące emisję. Wartość przydzielonych papierów owiana jest jednak tajemnicą.

Oferta Cavatiny wyróżnia się nie tylko tym, że do granic możliwości wykorzystała określony w ustawie o obligacjach trzymiesięczny termin na przyjmowanie zapisów. To też bodaj pierwsza publiczna emisja na rynku, w której nie sposób ustalić wartość przydzielonych obligacji. Członkowie zarządu spółki i jej służby prasowe nie odpowiedziały na nasze pytanie w tej kwestii, podobnie jak nie udało nam się tej informacji uzyskać u oferującego (Ventus AM).

Na stronie samej Cavatiny pojawił się komunikat o dojściu emisji do skutku i przydziale obligacji. Ich liczby czy wartości jednak nie wskazano. Zatem jedyne czego się dowiadujemy, to że przekroczono próg dojścia emisji do skutku ustalony na poziomie 1 mln zł. Cała oferta warta była zaś do 10 mln zł.

Publiczna memorandowa emisja Cavatiny ruszyły 13 sierpnia. Początkowo zapisy miały trwać do 21 września, lecz później je dwukrotnie wydłużono, kolejno do 15 października i 9 listopada. Ostatecznie przydział papierów nastąpił 12 listopada

Wyemitowane przez Cavatinę obligacje oprocentowane są na stałe 6,75 proc. w skali roku przy terminie wykupu określonym na 30 września 2020 r. Papiery nie trafią do giełdowego obrotu. 

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje