wtorek, 20 kwietnia 2021

Newsroom

CCC zwołało jeszcze jedno zgromadzenie obligatariuszy

msd | 25 lutego 2021
Termin kolejnego zgromadzenia obligatariuszy, na którym miałoby dojść do zmiany warunków emisji wygasających za cztery miesiące papierów CCC0621, ustalono na 19 marca.

Przedmiotem zwołanego na 19 marca zgromadzenia, podobnie jak i tego, które odbędzie się 16 marca, ma być zmiana warunków emisji obligacji, w tym ich postanowień kwalifikowanych. Spółka na razie nie opublikowała projektów uchwał na nadchodzące zgromadzenia, więc inwestorom pozostaje się tylko domyślać jej intencji (do postanowień kwalifikowanych wlicza się m.in. termin wykupu).

Póki co, CCC nadal ma czas, aby trzymać inwestorów w niepewności, ponieważ publikacja projektów uchwał musi nastąpić nie później niż siedem dni przed terminem zgromadzenia. 

Spółka zwraca uwagę, że zwołane na 19 marca zgromadzenie może zostać odwołane, jeśli podczas zgromadzenia przewidzianego na 16 marca dojdzie do podjęcia uchwał, na których jej zależy. Innymi słowy, drugie zgromadzenie ma charakter zapasowy, podobnie zresztą CCC postąpiło w kwietniu ubiegłego roku, także zwołując dwa posiedzenia.

Aktualnie CCC pracuje nad refinansowaniem zadłużenia. W kwietniu spółce mija termin covidowego porozumienia z bankami. Natomiast obowiązujący termin spłaty wartych 210 mln zł obligacji to 29 czerwca.

W czwartek rano papierami CCC0621 handlowano po 99,2 proc. nominału. Po południu kwotowane są one na 99,11/99,45 proc. (bid/ask).

Więcej wiadomości o CCC S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje