wtorek, 18 stycznia 2022

Newsroom

CD Projekt zainwestuje w koronaobligacje BGK i PFR

msd | 22 stycznia 2021
Producent Cyberpunka rozszerza zasady lokowania nadwyżek gotówkowych, między innymi poprzez dodanie do listy nabywanych obligacji skarbowych także dług zabezpieczony gwarancją skarbu państwa.

CD Projekt zmienia ustalony w maju ubiegłego roku limit inwestycji w obligacje skarbowe z 300 mln zł na 50 proc. nadwyżek gotówkowych. Do listy nabywanego długu, obok rządowych papierów Polski, USA, Niemiec i Szwajcarii, spółka dołącza zaś krajowe obligacje zabezpieczone gwarancją skarbu państwa. Innymi słowy, CD Projekt otworzył sobie furtkę do kupowania koronaobligacji Banku Gospodarstwa Krajowego i Polskiego Funduszu Rozwoju, które wyceniane są z premią do polskich papierów skarbowych („covidowe” obligacje nie są zwolnione z podatku bankowego i są mniej płynne).

Studio zastrzega, że w przypadku zakupu zagranicznych papierów będzie zawierać także transakcje zabezpieczające przed ryzykiem kursowym.

Na koniec września CD Projekt miał 634,9 mln zł środków pieniężnych, depozytów i obligacji. Na te ostatnie przypadało 128,3 mln zł. Dane te prawdopodobnie są już mocno nieaktualne, ponieważ 10 grudnia premierę miała gra Cyberpunk 2077. Już dzień później spółka poinformowała, że szacowane należności ze sprzedaży przedpremierowej pokryły nakłady poniesione na produkcję i promocję gry. Gra nie spełniła jednak oczekiwań, szczególnie na konsolach starej generacji, co jest między innymi źródłem pozwów wobec CD Projektu od inwestorów z USA.

Więcej wiadomości o Skarb Państwa

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • KGHM zaktualizował strategię

  17 stycznia 2022
  Miedziowa grupa celuje średnio w 10,2 proc. rentowności kapitału stałego (ROCE), wynika ze strategii do 2030 r. z horyzontem do 2040 r.
  czytaj więcej
 • Grudniowa emisja Kruka debiutuje na Catalyst

  14 stycznia 2022
  Za uplasowane podczas publicznej oferty pięcioletnie niezabezpieczone papiery dłużne windykator płaci WIBOR 3M plus 3,4 pkt proc., co daje 5,7 proc. rocznie w pierwszym trzymiesięcznym okresie odsetkowym.
  czytaj więcej
 • Kolejne obligacje Profbudu na Catalyst

  13 stycznia 2022
  Infinity, spółka stojąca na czele deweloperskiej grupy pod marką Profbud, wprowadziła do obrotu warte 11 mln zł papiery dłużne, które w ubiegłym roku uplasowała podczas oferty publicznej.
  czytaj więcej
 • Trzech inwestorów chce przejąć 66 proc. akcji Develii

  13 stycznia 2022
  Fundusz private equity Metric Capital Partners oraz dwaj Polscy przedsiębiorcy ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 295,4 mln akcji Develii. Liczą na zwiększenie skali działalności dewelopera oraz „bardziej efektywne wykorzystanie bilansu spółki”.
  czytaj więcej