środa, 11 grudnia 2019

Newsroom

CDRL przyjął program emisji obligacji

msd | 23 listopada 2018
Wartość programu to 40 mln zł. Papiery będą oferowane inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym w ofertach prywatnych lub publicznych, ale z zapisami od 100 tys. euro.

Warunki i terminy ewentualnych emisji CDRL, właściciela marki ubrań dla dzieci Coccodrillo, nie są na razie znane. Spółka ujawnia tylko, że obligacje nie będą zabezpieczone i mogą w przyszłości trafić do giełdowego obrotu.

Celem programu, jak podano, jest dywersyfikacja źródeł finansowania kapitału obrotowego, z którego finansowana jest bieżąca działalność emitenta oraz potencjalne akwizycje spółki.

Emisja obligacji w ramach uchwalonego programu jest rozważana przez emitenta, obok innych form finansowania dłużnego, jako źródło finasowania nabycia udziałów zagranicznej spółki posiadającej sieć sklepów z artykułami dla dzieci, w przypadku uzgodnienia warunków ich nabycia w ramach negocjacji (…) – poinformowało CDRL.

Spółka zawrze umowę z Trigon DM, który będzie pełnił funkcję oferującego oraz agenta emisji.

W przeszłości, do października 2014 r., obligacje CDRL były już notowane na Catalyst. 

Więcej wiadomości o CDRL S.A.

 • CDRL dalej od obligacyjnego kowenantu

  03 grudnia 2019
  Producentowi ubrań dla dzieci dopisała sprzedaż w III kwartale oraz wygenerowany cash flow operacyjny, co pozwoliło nieco poprawić pokrycie krótkoterminowych zobowiązań posiadanymi środkami pieniężnymi. Wskaźnik dług netto/EBITDA oddalił się zaś od obligacyjnego limitu.
  czytaj więcej
 • CDRL ze słabszymi wskaźnikami finansowymi

  02 września 2019
  Na efekty akwizycji producenta ubrań dla dzieci dodatkowo nałożyło się wdrożenie nowego standardu rachunkowości. CDRL wygląda więc na o wiele bardziej zadłużone przy jednocześnie znacznie niższych wskaźnikach płynności.
  czytaj więcej
 • Mała rewolucja w CDRL

  04 czerwca 2019
  Kolejne akwizycje oraz wdrożenie nowego standardu sprawozdawczości zwiększyły w I kwartale sumę bilansową producenta ubrań dla dzieci o 157,4 mln zł do 345 mln zł. Przy odnotowanej stracie netto i spadku kapitałów własnych ogólne zadłużenie grupy poszybowało w górę. Wyraźnie pogorszyły się też wskaźniki zadłużenia odsetkowego i płynności.
  czytaj więcej
 • CDRL z niższymi wskaźnikami płynności

  08 kwietnia 2019
  W IV kwartale producent dziecięcej odzieży wypracował 24,8 mln zł gotówki. Jeszcze więcej wydał jednak na inwestycje. Saldo środków pieniężnych wyraźnie się obniżyło, a wśród aktywów obrotowych ponadprzeciętnie dużo było zapasów.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje