czwartek, 13 czerwca 2024

Newsroom

Dalsze delewarowanie Eurocashu

msd | 28 marca 2023
Wzrost obrotów i marż handlowej grupy pozwolił jej wypracować dostatecznie dużo gotówki, aby samodzielnie sfinansować nakłady inwestycyjne i wyraźnie zredukować zadłużenie. W najbliższych miesiącach Eurocash musi jednak zadbać o wydłużenie okresu jego zapadalności.
Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości o Eurocash S.A.

 • Eurocash ze słabszymi wynikami; zapowiada cięcie kosztów

  14 maja 2024
  Sezonowo najsłabszy I kwartał handlowa grupa zamknęła z 16-proc. spadkiem zysku EBITDA i 87 mln zł straty netto, notując przy tym słabsze przepływy operacyjne i wzrost długu netto. W kolejnych kwartałach liczy jednak na owoce wdrożonego programu oszczędności.
  czytaj więcej
 • Konsekwentne oddłużanie Eurocashu

  19 kwietnia 2024
  Rosnące obroty i zyski pozwoliły dystrybucyjnej grupie na wypracowanie ponad 1,1 mld zł przepływów operacyjnych w ubiegłym roku, co z kolei znalazło odzwierciedlenie w dalszym spadku jej zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Eurocash generuje więcej gotówki

  10 listopada 2023
  W trzech pierwszych kwartałach tego roku handlowa grupa wypracowała prawie 781 mln zł przepływów operacyjnych przy 739 mln zł zysku EBITDA. Do tego efekty trwającego od półtora roku oddłużenia mocno wzmocniła też wydłużeniem horyzontu zapadalności kredytów.
  czytaj więcej
 • Solidne przepływy Eurocashu

  29 sierpnia 2023
  Dystrybucyjna grupa wypracowała 306,3 mln zł gotówki z podstawowej działalności w II kwartale, co znacząco zwiększyło jej pozycję gotówkową, a razem z lipcowym refinansowaniem mocno poprawiło też ogólną sytuację kredytową.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst