czwartek, 05 października 2023

Newsroom

Dariusz Miłek wraca do bezpośredniego zarządzania CCC

msd | 12 maja 2023
Założyciel obuwniczej spółki zrezygnował z kierowania pracami jej rady nadzorczej, by objąć funkcję prezesa zarządu. Dotychczasowy szef CCC został powołany na prezesa Modivo i otrzymał zadanie wprowadzenie spółki na GPW.

Powrót Dariusza Miłka na stanowisko prezesa CCC i przejście Marcina Czyczerskiego do Modivo (d. eobuwie.pl) tłumaczony jest finalizacją zmiany modelu biznesowego obuwniczej grupy. Od teraz jej założyciel ma zajmować się rozwojem marek CCC oraz HalfPrice, a przed dotychczasowym szefem CCC postawiono zadanie zwiększenia skali działalności Modivo, poprawę rentowności spółki i jej wprowadzenie na giełdę.

– Dziś jesteśmy nowoczesną, digitalową, odpowiadającą na potrzeby klientów organizacją, która konsekwentnie rozwija się zgodnie ze strategią biznesową. To też zupełnie inne miejsce niż cztery lata temu, stąd propozycja objęcia nowych stanowisk. (…) Ja wracam do bezpośredniego, operacyjnego zarządzania silnym, nowoczesnym CCC i HalfPrice – powiedział Dariusz Miłek, cytowany w komunikacie. – Marcin natomiast poprowadzi eobuwie.pl i Modivo – biznes z ogromnym potencjałem na przyszłość, w czasie pełnym wyzwań dla branży multibrand e-commerce. Jestem pewien, że pod jego kierownictwem grupa Modivo wróci do swoich najlepszych rentowności i umocni pozycję lidera sprzedaży online w CEE – dodał także.

Jak wyjaśniono, Damian Zapłata, dotychczasowy prezes Modivo, nadal pozostanie akcjonariuszem spółki i zamierza ją wspierać w zakresie rozwoju marketplace. 

W kwietniu CCC pozyskało 0,5 mld zł z emisji nowych akcji. Lecz sentyment do obuwniczej spółki zaczął się poprawiać już na przełomie lutego i marca, stąd notowania jej obligacji o wartości nominalnej 210 mln zł wzrosły z niecałych 70 proc. do ponad 90 proc. obecnie. 

Więcej wiadomości o CCC S.A., Capital Service S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Novdom zwiększył zysk i obniżył płynność gotówkową

  04 października 2023
  Przasnyski deweloper zamknął I półrocze z 12 mln zł zysku netto. W wyniku ujemnych przepływów operacyjnych jego stan środków pieniężnych obniżył się jednak do 11,7 mln zł, z czego większość pozostawała zablokowana na rachunkach powierniczych.
  czytaj więcej
 • Dobra sytuacja pieniężna Cordii

  04 października 2023
  Mimo ujemnych przepływów operacyjnych i wzrostu krótkoterminowego zadłużenia, węgierski deweloper utrzymał płynność gotówkową na wysokim poziomie, inwestując przy tym część nadwyżek w bony i obligacje skarbowe na rodzimym rynku.
  czytaj więcej
 • HB Reavis naruszył warunki emisji obligacji

  04 października 2023
  Naruszenie jednego z kowenantów dotyczy wygasających na początku grudnia papierów HBR1223 o wartości 85 mln zł. Deweloper zapewnia jednak o odpowiednich rezerwach płynności na wykup papierów w zamierzonym terminie.
  czytaj więcej
 • Kruk zapowiada emisję obligacji do 450 mln zł

  04 października 2023
  W najbliższym czasie windykacyjna spółka zamierza zamknąć swoją największą emisję papierów dłużnych na krajowym rynku.
  czytaj więcej