środa, 13 grudnia 2017

Newsroom

Dekpol uplasował emisję obligacji wartą 15 mln zł

ems | 18 lipca 2017
Obligacje objął SGB-Bank w ramach umów dotyczących finansowania działalności spółki.

Obligacje zabezpieczono hipoteką umowną do kwoty 52,5 mln zł oraz cesją wierzytelności z tytułu zawartych kontraktów o wartości nie mniejszej niż 22 mln zł netto.

Na Catalyst notowana jest jedna seria obligacji Dekpolu, warta 35 mln zł i zapadająca w październiku 2018 r. Zabezpieczono ją na tej samej nieruchomości, co emisję skierowaną do SGB-Banku, ale to obligacje notowane na Catalyst wpisane winny być na pierwszym miejscu hipoteki.

Na Catalyst obligacje Dekpolu wyceniane są na 100,5/101,39 proc. (bid/ask), ostatnią transakcję zawarto 8 czerwca przy cenie 100,89 proc., która oznacza 4,8 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Dekpol S.A.

 • Dekpol z wyższym zyskiem

  21 listopada 2017
  Zaplanowane na II połowę roku przekazania mieszkań znacznie poprawiły wyniki budowlano-deweloperskiej grupy już w III kwartale i prawdopodobnie poprawią także w IV kwartale. Zakończenie projektów pozwoliło obniżyć ogólne zadłużenie Dekpolu, choć na skutek ujemnych przepływów operacyjnych i inwestycyjnych wartość zobowiązań odsetkowych akurat wzrosła.
  czytaj więcej
 • Dekpol zapowiada emisję obligacji do 50 mln zł

  24 października 2017
  Prywatna oferta obejmie trzyletnie niezabezpieczone papiery, które trafią do obrotu na Catalyst.
  czytaj więcej
 • Dekpol wypuścił nowe obligacje

  05 października 2017
  Wartą 20 mln zł emisję w całości objął SGB-Bank. Tym samym spółka wypełniła cały zawarty z bankiem program o wartości 35 mln zł.
  czytaj więcej
 • Dekpol z rekordowo wysokim zadłużeniem ogólnym

  13 września 2017
  Na koniec I półrocza kapitał obcy w budowlano-deweloperskiej grupie miał najwyższy udział w finansowaniu jej działalności od giełdowego debiutu ze stycznia 2015 r.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje