wtorek, 18 czerwca 2024

Newsroom

Dom Development skupił część październikowych obligacji

msd | 22 września 2023
Deweloper nabył w celu umorzenia wygasające za dwa i pół tygodnia obligacje DOM1023 o wartości nominalnej 10,5 mln zł.

Transakcja została zrealizowana poza obrotem giełdowym. Za nabyte papiery Dom Development zapłacił 100 proc. nominału plus narosłe odsetki.

Wraz z umorzeniem obligacji za 10,5 mln zł wartość wygasającej 9 października serii zmaleje do 39,5 mln zł. I fakt, że na samej transakcji deweloper zaoszczędzi około 40 tys. zł kosztów odsetkowych pozwala sądzić, że może mieć ona także drugie dno (w przeszłości Dom Development chętnie korzystał z możliwości refinansowania zapadającego długu).

Na Catalyst notowane są cztery serie obligacji Dom Development, lecz o bardzo niskiej płynności. Papierami DOM1023 nie handlowano od trzech miesięcy, a ich aktualny arkusz ofert pozostaje pusty.

Więcej wiadomości o Dom Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Megaemisja Dekpolu debiutuje bez transakcji

  14 czerwca 2024
  Od piątku na Catalyst notowane są obligacje Dekpolu pochodzące z majowej emisji, z której budowlana grupa pozyskała 225 mln zł. Niewyczerpany apetyt popytu znajduje odzwierciedlenie w notowaniach - brakuje chętnych do sprzedaży po cenie zakupu.
  czytaj więcej
 • LPP na razie dowozi tegoroczne cele

  13 czerwca 2024
  Odzieżowa grupa poprawiła sprzedaż o 18 proc. r/r i wypracowała rekordowe 411 mln zł zysku operacyjnego w I kwartale. Podtrzymuje cel osiągnięcia około 21 mld zł obrotów przy 52-53 proc. marży handlowej, ale i przypomina, że nie chce rolować obligacji.
  czytaj więcej
 • CCC zapowiada rekordowe marże handlowe

  13 czerwca 2024
  Obuwnicza grupa nie zamierza poprzestawać na 51-proc. marży brutto ze sprzedaży, jaką udało jej się wypracować w I kwartale. Dopełnieniem trwającej restrukturyzacji ma być pozyskanie nowego finansowania jeszcze w tym miesiącu.
  czytaj więcej
 • Bocian opuści Catalyst bez wykupu

  12 czerwca 2024
  Everest Capital, spółka celowa pozyskująca finansowanie dla pożyczkowej grupy Bociana, porozumiała się z funduszami Agio w sprawie przedłużenia terminu spłaty papierów EVC0624 i ich „niezwłocznego” wycofania z GPW.
  czytaj więcej