piątek, 27 stycznia 2023

Newsroom

Dom Development zrealizuje projekt dla inwestora z segmentu PRS

msd | 05 grudnia 2022
Deweloper sprzedał inwestorowi instytucjonalnemu działkę za 90 mln zł i równocześnie zawarł z nim wartą 200 mln zł umowę, w ramach której zrealizuje na tych gruntach osiedle mieszkaniowe.

Inwestor z segmentu najmu instytucjonalnego (PRS) kupił od Dom Development warte 90 mln zł netto niezabudowane grunty na warszawskim Bemowie z pozwoleniami na budowę 397 lokali. Strony zawarły też umowę, która zobowiązuje Dom Development do wybudowania na rzecz nabywcy czterech budynków mieszkalnych. Jej wartość ustalono na 200,4 mln zł.

„Przychody z tytułu generalnego wykonawstwa inwestycji będą rozpoznawane proporcjonalnie do postępu prac budowlanych. Rozpoczęcie budowy inwestycji planowane jest w pierwszym kwartale 2023 r., zaś jej zakończenie nastąpi nie później niż w 2025 roku” – podano w komunikacie Dom Development.

Po raz pierwszy o możliwości zawarcia transakcji na około 400 lokali w segmencie PRS deweloper informował w październiku, nie ujawniając wówczas szczegółów, w tym wartości transakcji.

Po trzech kwartałach tego roku grupa Dom Development miała na koncie 2262 sprzedanych lokali, notując spadek o 24 proc. r/r. Liczba przekazanych klientom mieszkań rosła w tym czasie o 3 proc. r/r do 2598, z czego wykazywała ona 1,65 mld zł przychodów (+12 proc. r/r) i 30 proc. marży brutto.

Na Catalyst znajduje się pięć serii obligacji Dom Development o łącznej wartości 360 mln zł i terminach spłaty do maja 2026 r. Przy czym najbliższy wykup czeka spółkę jeszcze w tym miesiącu (50 mln zł) i zgodnie z zapowiedzią, do jego realizacji nie zamierza się ona posiłkować nową emisją. Przedstawiciele dewelopera zapowiedzieli bowiem rezygnację z plasowania nowego długu do czasu, jak sytuacja na rynku obligacji przedsiębiorstw ulegnie poprawie. 

Giełdowa płynność obligacji dewelopera pozostaje bliska zera. Najdłuższa seria DOM0526 kwotowana jest przez sprzedającego na 100,5 proc. nominału, ale przy braku jakichkolwiek ofert kupna.

Więcej wiadomości o Dom Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst