poniedziałek, 29 maja 2023

Newsroom

Echo Investment sprzedało biurowiec za ponad 40 mln euro

msd | 30 marca 2023
Deweloper zawarł umowę sprzedaży ukończonego warszawskiego projektu Moje Miejsce II o powierzchni 17,1 tys. mkw.

Wartość transakcji ustalono na 44,2 mln euro netto, co po uwzględnieniu okresów bezczynszowych i innych kosztów ma dać 42 mln euro. Na razie do Echa trafi jednak 40,3 mln euro, a z biegiem prac aranżacyjnych wolnych lokali i ich wynajęcia do dewelopera zwalniane będą pozostałe środki.

Na koniec grudnia projekt Moje Miejsce II obciążony był kredytem z saldem zadłużenia na 22,1 mln euro. 

W ubiegłym roku Echo Investment sprzedało siedem budynków w czterech projektach, co przyczyniło się do wyraźnego obniżenia zadłużenia dewelopera (na koniec grudnia grupa miała 942 mln zł gotówki). W planach Echa na 2023 r. znajduje się zaś sprzedaż trzech budynków.

Na koniec zeszłego roku Echo wykazywało 353,6 mln zł aktywów biurowych wystawionych na sprzedaż. Przypisane im zadłużenie to 142,5 mln zł.

Na Catalyst znajduje się 14 serii obligacji Echa o łącznej wartości 1,38 mld zł, z czego w tym i kolejnym roku wygasać będzie odpowiednio 180 mln zł oraz 445 mln zł. Papiery pochodzące z zeszłorocznych emisji publicznych, za które spółka płaci 4 pkt proc. marży, kwotowane są przez sprzedających w okolicach nominału. 

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst