czwartek, 15 listopada 2018

Newsroom

Echo uplasowało nowe obligacje

msd | 01 grudnia 2017
Deweloper pozyskał 150 mln zł z emisji czteroletnich papierów dłużnych. Jednocześnie spółka nabyła w celu umorzenia obligacje za 32,1 mln zł z wygasającej w kwietniu przyszłego roku serii na 230 mln zł.

O planowanej przez Echo emisji dla funduszy inwestycyjnych na 150 mln zł pisaliśmy we wtorek, po wynikach finansowych dewelopera. Przedstawiciele spółki wskazywali wówczas na chęć refinansowania wartych 230 mln zł papierów ECN0418, które znajdują się w portfelach inwestorów instytucjonalnych. Po emisji na 150 mln zł Echo zamierza przeprowadzić jeszcze jedną ofertę dla instytucji, ale już w I kwartale przyszłego roku.

Nieco wcześniej przed wartymi 230 mln zł obligacjami ECN0418 (teraz już 197,9 mln zł) wygasają także dwie serie papierów z pierwszego programu publicznych emisji – ECH0318 i ECH0418. Na ich spłatę Echo musi przeznaczyć w sumie 125 mln zł. Wprawdzie spółka właśnie zakończyła drugi program emisji publicznych, który przyniósł jej łącznie 300 mln zł wpływów brutto, ale w przyszłym roku zamierza wrócić na rynek z kolejnymi ofertami dla inwestorów detalicznych.

Uplasowane w czwartek nowe papiery mają czteroletni okres spłaty i kupon ustalany w oparciu o WIBOR 6M i marżę, której wysokość nie została upubliczniona. Poprzednim razem, w marcu, deweloper oferował instytucjom WIBOR 6M plus 2,9 pkt proc. Te same warunki zaproponowano trzy miesiące później inwestorom detalicznym. W dwóch kolejnych ofertach publicznych tenor wydłużono jednak do pięciu lat, czego nie zrobiono jednak teraz w stosunku emisji dla inwestorów instytucjonalnych.

Na Catalyst notowanych jest siedem serii obligacji Echa, w tym trzy z zamkniętego niedawno drugiego programu publicznych emisji. Rynek wycenia je na 4,47 proc. rentowności brutto dla serii zapadającej lipcu 2021 r. i po 4,59 proc. dla serii wygasających w październik 2022 r. 

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje