czwartek, 22 sierpnia 2019

Newsroom

Esbank zmniejsza portfel kredytowy

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 12 czerwca 2019
Bank spółdzielczy z Radomska obniżył bilansową wartość należności od sektora niefinansowego i budżetowego o 20,6 mln zł do 367,9 mln zł w 2018 r. Wyraźnie poprawił w ten sposób współczynniki kapitałowe.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o ESBANK Bank Spółdzielczy

 • Esbank z większym portfelem kredytowym

  12 października 2018
  Bank spółdzielczy z Radomska, jako jeden z nielicznych przedstawicieli sektora z Catalyst, szybciej zwiększa portfel kredytowy niż wartość przyjętych depozytów.
  czytaj więcej
 • Obligacje Esbanku zawieszone za brak raportu audytora

  06 czerwca 2018
  Giełda zawiesiła obrót papierami ESB0725, ponieważ w sprawozdaniu finansowym banku zabrakło raportu biegłego. Tymczasem w niezaudytowanym sprawozdaniu bank wykazał ponad 32-proc. spadek zysku netto, ale przy poprawie współczynników kapitałowych.
  czytaj więcej
 • Esbank poprawił wypłacalność, ale mniej zarobił

  22 sierpnia 2017
  W I półroczu Bank Spółdzielczy w Radomsku zanotował niespełna 2 mln zł zysku netto wobec 2,5 mln zł rok wcześniej. Zauważalnie poprawił natomiast łączny współczynnik kapitałowy, o czym decydowały jednak też zdarzenia spoza podstawowej działalności.
  czytaj więcej
 • Esbank wciąż zmniejsza portfel kredytowy

  05 maja 2017
  W minionym roku wartość należności od sektora niefinansowego i budżetowego w banku z Radomska spadła do 392,8 mln zł i była najniższa od kilku lat. Wpływały na to ograniczenia kapitałowe, które zelżały dopiero w bieżącym roku.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Tarczyński chce przejąć Kanię

  22 sierpnia 2019
  Producent wędlin złożył warunkową ofertę nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa konkurencyjnych Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które znajdują się w postępowaniu restrukturyzacyjnym.
  czytaj więcej
 • Dalszy wzrost zadłużenia Voxelu

  22 sierpnia 2019
  Dług netto diagnostycznej grupy przekroczył 100 mln zł na koniec II kwartału, co tylko częściowo można wyjaśnić nowymi standardami księgowymi. Voxel sporo inwestuje w aktywa trwałe i akwizycje, czego owoce na razie nie rekompensują wzrostu zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Archicom kupi działkę za 40,5 mln zł

  22 sierpnia 2019
  Spółka zależna dewelopera zawarła warunkową umowę nabycia nieruchomości gruntowej we Wrocławiu za cenę 40,5 mln zł netto, na której zamierza wybudować około 370 mieszkań.
  czytaj więcej
 • Słabszy kwartał JHM Development

  21 sierpnia 2019
  Zysk netto dewelopera spadł w II kwartale do najniższego poziomu od blisko trzech lat, a jego przepływy operacyjne były ujemne. Dług netto po raz pierwszy od pięciu lat przekroczył więc 65 mln zł.
  czytaj więcej

Emisje