środa, 18 października 2017

Newsroom

Eurocent spłacił część zaległy obligacji

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 11 sierpnia 2017
Spółka przekazała na wykup na razie tylko 5 proc. nominału. Z naszych informacji wynika, że możliwe są też kolejne częściowe spłaty, ale Eurocent nie chce składać wiążących deklaracji.

Spłata 5 proc. nominału od papierów serii E, których termin wykupu minął ponad dwa miesiące temu, oznacza, że do obligatariuszy trafi łącznie 90 tys. zł. Obligacje te warte są bowiem 1,8 mln zł.

- Mieliśmy do dyspozycji pewne środki, które mogliśmy przekazać inwestorom. Na razie nie mamy możliwości wygospodarować większej kwoty. Mamy świadomość, że to tylko niewielka część, ale zakładamy, że choć w drobnych ratach powoli zbliżać się będziemy do wykupu – powiedziała Ewa Mrugała z relacji inwestorskich Eurocentu, podczas rozmowy z Obligacje.pl.

Nasza rozmówczyni zastrzega, że dokonana wypłata nie ma związku z realizacją ewentualnego układu. Sąd wciąż nie zatwierdził wniosku Eurocentu o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego.

- Wypłata nie wynika z jakiegokolwiek harmonogramu postępowania restrukturyzacyjnego, ale została dokonana w porozumieniu z kancelarią, która reprezentuje nas przed obligatariuszami i sądem – wskazała Ewa Mrugała.

Niewykluczone, że w razie dostępności środków Eurocent zdecyduje się na kolejne wypłaty, aczkolwiek żadne twarde deklaracje w tej kwestii nie padają.

Kilka dni temu Eurocent informował o odstąpieniu od umowy z funduszem sekurytyzacyjnym. Z naszych informacji wynika, że nie regulował on na czas zobowiązań wobec spółki. Eurocent wciąż sprzedaje wierzytelności z tytułu udzielonych pożyczek także innemu funduszowi, z którym ma się rozliczać na bieżąco.

W obrocie na Catalyst pozostaje jeszcze jedna seria obligacji Eurocentu (ERC0918). Wartymi 2,3 mln zł papierami z terminem wykupu we wrześniu 2018 r. po raz ostatni handlowano w czwartek po 13,21 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Eurocent S.A.

 • Eurocent wypłacił kolejną ratę

  13 października 2017
  Firma pożyczkowa nie ustaje w częściowych spłatach obligacji serii E, których termin spłaty minął 8 czerwca. Spółka przekazała obligatariuszom kolejne 3 proc. kapitału.
  czytaj więcej
 • Eurocent spłacił kolejne 3 proc. nominału

  06 października 2017
  W cztery miesiące po terminie spłaty wartych 1,8 mln zł obligacji serii E firma pożyczkowa wykupiła na razie 35 proc. kapitału.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Obligacyjne problemy łatwiej przewidzieć

  05 października 2017
  Przez ostatni rok notowane na Catalyst firmy nie wykupiły obligacji za 143,7 mln zł, czyli 1,9 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. Pomimo lipcowego rekordowego defaultu, warszawski rynek korporacyjnego długu pozostaje w dobrej kondycji względem poprzednich lat. Statystyka pozostaje jednak nieubłagana dla najmniejszych emisji.
  czytaj więcej
 • Eurocent z nadzorcą sądowym

  29 września 2017
  Krakowski sąd zabezpieczył majątek spółki poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego. Ma on wydać opinię w sprawie postępowania upadłościowego i przyspieszonego postępowania układowego.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje