czwartek, 17 sierpnia 2017

Newsroom

Eurocent spłacił część zaległy obligacji

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 11 sierpnia 2017
Spółka przekazała na wykup na razie tylko 5 proc. nominału. Z naszych informacji wynika, że możliwe są też kolejne częściowe spłaty, ale Eurocent nie chce składać wiążących deklaracji.

Spłata 5 proc. nominału od papierów serii E, których termin wykupu minął ponad dwa miesiące temu, oznacza, że do obligatariuszy trafi łącznie 90 tys. zł. Obligacje te warte są bowiem 1,8 mln zł.

- Mieliśmy do dyspozycji pewne środki, które mogliśmy przekazać inwestorom. Na razie nie mamy możliwości wygospodarować większej kwoty. Mamy świadomość, że to tylko niewielka część, ale zakładamy, że choć w drobnych ratach powoli zbliżać się będziemy do wykupu – powiedziała Ewa Mrugała z relacji inwestorskich Eurocentu, podczas rozmowy z Obligacje.pl.

Nasza rozmówczyni zastrzega, że dokonana wypłata nie ma związku z realizacją ewentualnego układu. Sąd wciąż nie zatwierdził wniosku Eurocentu o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego.

- Wypłata nie wynika z jakiegokolwiek harmonogramu postępowania restrukturyzacyjnego, ale została dokonana w porozumieniu z kancelarią, która reprezentuje nas przed obligatariuszami i sądem – wskazała Ewa Mrugała.

Niewykluczone, że w razie dostępności środków Eurocent zdecyduje się na kolejne wypłaty, aczkolwiek żadne twarde deklaracje w tej kwestii nie padają.

Kilka dni temu Eurocent informował o odstąpieniu od umowy z funduszem sekurytyzacyjnym. Z naszych informacji wynika, że nie regulował on na czas zobowiązań wobec spółki. Eurocent wciąż sprzedaje wierzytelności z tytułu udzielonych pożyczek także innemu funduszowi, z którym ma się rozliczać na bieżąco.

W obrocie na Catalyst pozostaje jeszcze jedna seria obligacji Eurocentu (ERC0918). Wartymi 2,3 mln zł papierami z terminem wykupu we wrześniu 2018 r. po raz ostatni handlowano w czwartek po 13,21 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Eurocent S.A.

 • Narastają straty Eurocentu

  16 sierpnia 2017
  Firma pożyczkowa zanotowała 2,7 mln zł skonsolidowanej straty operacyjnej i 3,2 mln zł skonsolidowanej straty netto. Ponownie miała też ujemne przepływy operacyjne, tylko tym razem skończyło się utratą płynności finansowej.
  czytaj więcej
 • Eurocent odstąpił od umowy funduszem sekurytyzacyjnym

  09 sierpnia 2017
  Firma pożyczkowa popadła w konflikt z GODEBT 1 NS FIZ i zamierza „podjąć działania”, które pozwolą odzyskać jej utracone wpływy.
  czytaj więcej
 • Eurocent sprzedał kolejne wierzytelności

  01 sierpnia 2017
  Firma pożyczkowa, która chce wejść na drogę przyspieszonego postępowania układowego, sprzedała dwa pakiety wierzytelności wartych nominalnie 2,86 mln zł za co uzyskała 0,33 mln zł wpływów.
  czytaj więcej
 • Analiza Eurocent

  17 lipca 2017
  W czerwcu bieżącego roku Eurocent nie spłacił jednej serii obligacji o wartości 1,8 mln zł. 6 lipca 2017 roku spółka złożyła wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego wraz z wnioskiem o ogłoszenie upadłości.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje