wtorek, 18 września 2018

Newsroom

Eurocent spłacił kolejne 3 proc. nominału

msd | 06 października 2017
W cztery miesiące po terminie spłaty wartych 1,8 mln zł obligacji serii E firma pożyczkowa wykupiła na razie 35 proc. kapitału.

W dziewięciu cotygodniowych ratach Eurocent wykupił w sumie 0,63 mln zł nominału od zaległych papierów dłużnych. Spółce wciąż pozostaje więc do spłaty 1,17 mln zł i przy obecnym tempie powinno jej to zająć jeszcze około pół roku. Wcześniej wyjaśnić powinny się jednak losy przyspieszonego postępowania układowego, o które Eurocent wnioskował trzy miesiące temu.

Decyzja w sprawie uruchomienia postępowania restrukturyzacyjnego na razie nie zapadła. Zabezpieczono natomiast majątek spółki poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego, który wyda opinię w zakresie postępowania upadłościowego i przyspieszonego postępowania układowego (z wnioskiem o restrukturyzację spółka złożyła też wniosek o ogłoszenie upadłości).

Na razie jednak priorytet ma restrukturyzacja, a rozpoznanie wniosku o ogłoszenie upadłości zostało wstrzymane.

W obrocie na Catalyst pozostaje jeszcze jedna seria obligacji Eurocentu (ERC0918). Wartymi 2,3 mln zł papierami z terminem wykupu we wrześniu 2018 r. po raz ostatni handlowano w środę. Ostatnią transakcję zawarto przy cenie na poziomie 20 proc. nominału, obecnie zaś papiery kwotowane są na 12/45 proc. (bid/ask).

Więcej wiadomości o Eurocent S.A. w upadłości

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje