niedziela, 22 października 2017

Newsroom

Eurocent spłacił kolejne 3 proc. nominału

msd | 06 października 2017
W cztery miesiące po terminie spłaty wartych 1,8 mln zł obligacji serii E firma pożyczkowa wykupiła na razie 35 proc. kapitału.

W dziewięciu cotygodniowych ratach Eurocent wykupił w sumie 0,63 mln zł nominału od zaległych papierów dłużnych. Spółce wciąż pozostaje więc do spłaty 1,17 mln zł i przy obecnym tempie powinno jej to zająć jeszcze około pół roku. Wcześniej wyjaśnić powinny się jednak losy przyspieszonego postępowania układowego, o które Eurocent wnioskował trzy miesiące temu.

Decyzja w sprawie uruchomienia postępowania restrukturyzacyjnego na razie nie zapadła. Zabezpieczono natomiast majątek spółki poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego, który wyda opinię w zakresie postępowania upadłościowego i przyspieszonego postępowania układowego (z wnioskiem o restrukturyzację spółka złożyła też wniosek o ogłoszenie upadłości).

Na razie jednak priorytet ma restrukturyzacja, a rozpoznanie wniosku o ogłoszenie upadłości zostało wstrzymane.

W obrocie na Catalyst pozostaje jeszcze jedna seria obligacji Eurocentu (ERC0918). Wartymi 2,3 mln zł papierami z terminem wykupu we wrześniu 2018 r. po raz ostatni handlowano w środę. Ostatnią transakcję zawarto przy cenie na poziomie 20 proc. nominału, obecnie zaś papiery kwotowane są na 12/45 proc. (bid/ask).

Więcej wiadomości o Eurocent S.A.

 • Eurocent wypłacił kolejną ratę

  13 października 2017
  Firma pożyczkowa nie ustaje w częściowych spłatach obligacji serii E, których termin spłaty minął 8 czerwca. Spółka przekazała obligatariuszom kolejne 3 proc. kapitału.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Obligacyjne problemy łatwiej przewidzieć

  05 października 2017
  Przez ostatni rok notowane na Catalyst firmy nie wykupiły obligacji za 143,7 mln zł, czyli 1,9 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. Pomimo lipcowego rekordowego defaultu, warszawski rynek korporacyjnego długu pozostaje w dobrej kondycji względem poprzednich lat. Statystyka pozostaje jednak nieubłagana dla najmniejszych emisji.
  czytaj więcej
 • Eurocent z nadzorcą sądowym

  29 września 2017
  Krakowski sąd zabezpieczył majątek spółki poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego. Ma on wydać opinię w sprawie postępowania upadłościowego i przyspieszonego postępowania układowego.
  czytaj więcej
 • Kolejna rata od opóźnionych obligacji Eurocentu

  22 września 2017
  Firma pożyczkowa przekazała obligatariuszom 3 proc. nominału od papierów dłużnych serii E, których termin spłaty minął 8 czerwca. Tymczasem losy postępowania restrukturyzacyjnego wciąż nie są znane.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje