wtorek, 02 czerwca 2020

Newsroom

Eurocent wypłacił kolejną ratę

msd | 13 października 2017
Firma pożyczkowa nie ustaje w częściowych spłatach obligacji serii E, których termin spłaty minął 8 czerwca. Spółka przekazała obligatariuszom kolejne 3 proc. kapitału.

Po ponad czterech miesiącach od terminu wykupu wartej 1,8 mln zł emisji Eurocent spłacił 38 proc. nominału (0,68 mln zł). Do spłaty pozostaje więc jeszcze 1,12 mln zł i przy obecnym tempie spółce zajmie to jeszcze ponad pięć miesięcy.

Wcześniej jednak sąd powinien wydać decyzję w sprawie ewentualnego uruchomienia przyspieszonego postępowania układowego, o co spółka wnioskowała ponad trzy miesiące temu. Na razie stanęło na zabezpieczeniu jej majątku poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego.

Jeśli sąd otworzy postępowanie restrukturyzacyjne wobec Eurocentu, ratalne spłaty będą musiały zostać wstrzymane. Układ, który ma poprawić sytuację finansową spółki, niekoniecznie jest więc teraz w interesie właścicieli niewykupionych papierów serii E. Na Catalyst notowana jest jednak jeszcze jedna seria obligacji Eurocentu. Warte 2,3 mln zł obligacje wygasające we wrześniu przyszłego roku w ostatniej transakcji sprzed dwóch dni wyceniane były na 20 proc. nominału. 

Więcej wiadomości o Eurocent S.A. w upadłości

 • Indeks Default Rate: Rekordowa wartość niespłaconych obligacji

  04 lipca 2019
  W ostatnim roku notowane na Catalyst spółki nie spłaciły obligacji korporacyjnych o nominalnej wartości 222,5 mln zł. Udział defaultów zbliżył się do poziomów z 2014 r., który był dotychczas najgorszym okresem w dziesięcioletniej historii rynku firmowego długu na GPW.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Więcej niewykupionych obligacji

  08 kwietnia 2019
  Za sprawą GetBacku skumulowana 12-miesięczna wartość giełdowych obligacji niewykupionych w pierwotnym terminie zapadalności wzrosła do 192,5 mln zł na koniec marca. To 2,9 proc. wygasających w tym czasie papierów. Wśród małych emisji wskaźnik ten sięgnął rekordowych 26,1 proc.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Obligacje firm spłacają się nieźle, za wyjątkiem GetBacku

  04 października 2018
  W samym środku największej dotychczas polskiej afery z obligacjami firm statystyki spłacalności korporacyjnego długu mówią nam, że rynek ten trzyma się jednak całkiem nieźle. W ostatnim roku na każde 100 zł wygasających obligacji firm z Catalyst do inwestorów nie wracało średnio 2,1 zł.
  czytaj więcej
 • Szybko przybywa postępowań restrukturyzacyjnych

  17 sierpnia 2018
  Liczba otwartych przez sądy postępowań restrukturyzacyjnych wzrosła o 50 proc. r/r do 122 w II kwartale. To rezultat bliski rekordu osiągniętego w IV kwartale 2017 r. – wynika z raportu Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja i SpotData. Na Catalyst także nie brak restrukturyzacji, najczęściej jednak nieudanych.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje