środa, 27 maja 2020

Newsroom

EuroRating wycofał rating nadany GetBackowi

msd | 29 października 2018
W związku z wygaśnięciem umowy agencja wycofała ocenę kredytową windykatora, która ostatnio znajdowała się na poziomie CC(d).

EuroRating oceniał GetBack od stycznia 2017 r. Przez większość czasu, do 18 kwietnia tego roku, spółka miała nadany rating BB z perspektywą stabilną. Tuż po wybuchu afery EuroRating obniżył ocenę kredytową GetBacku do B+ by dwa dni później, po wyjściu na jaw pierwszych problemów ze spłatą zadłużenia, obniżyć ją do CCC. Początkowo przy ratingu tym stał dopisek „(sd)”, później zaś „(d)”, co oznaczało kolejno częściową niewypłacalność (selective default) oraz niewypłacalność (default).

W lipcu tego roku, na trzy miesiące przed wygaśnięciem umowy i wycofaniem oceny, EuroRating ponownie obniżył rating GetBacku, tym razem do CC(d), także z perspektywą negatywną.

GetBack był oceniany także przez agencje Fitch oraz S&P. Pierwsza z nich wycofała rating spółki w kwietniu, druga zaś najpierw go zawiesiła, a miesiąc później przywróciła zarazem obniżając do D, co jest najniższym poziomem i oznacza niewypłacalność.

Oceny wydawane przez Fitch oraz S&P także były ratingami zamówionymi przez emitenta.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje