piątek, 23 sierpnia 2019

Newsroom

EuroRating wycofał rating nadany GetBackowi

msd | 29 października 2018
W związku z wygaśnięciem umowy agencja wycofała ocenę kredytową windykatora, która ostatnio znajdowała się na poziomie CC(d).

EuroRating oceniał GetBack od stycznia 2017 r. Przez większość czasu, do 18 kwietnia tego roku, spółka miała nadany rating BB z perspektywą stabilną. Tuż po wybuchu afery EuroRating obniżył ocenę kredytową GetBacku do B+ by dwa dni później, po wyjściu na jaw pierwszych problemów ze spłatą zadłużenia, obniżyć ją do CCC. Początkowo przy ratingu tym stał dopisek „(sd)”, później zaś „(d)”, co oznaczało kolejno częściową niewypłacalność (selective default) oraz niewypłacalność (default).

W lipcu tego roku, na trzy miesiące przed wygaśnięciem umowy i wycofaniem oceny, EuroRating ponownie obniżył rating GetBacku, tym razem do CC(d), także z perspektywą negatywną.

GetBack był oceniany także przez agencje Fitch oraz S&P. Pierwsza z nich wycofała rating spółki w kwietniu, druga zaś najpierw go zawiesiła, a miesiąc później przywróciła zarazem obniżając do D, co jest najniższym poziomem i oznacza niewypłacalność.

Oceny wydawane przez Fitch oraz S&P także były ratingami zamówionymi przez emitenta.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

 • Saturn TFI zapowiada odwołanie od decyzji KNF

  23 sierpnia 2019
  Saturn kwestionuje w całości zasadność zarzutów stawianych przez KNF i będzie składał właściwe środki odwoławcze od decyzji KNF – poinformował Saturn TFI w oświadczeniu wydanym po cofnięciu mu zezwolenia.
  czytaj więcej
 • GetBackowi przybyło problemów po decyzji KNF wobec Saturn TFI

  22 sierpnia 2019
  Windykacyjna spółka przyznaje, że cofnięcie Saturn TFI zezwolenia na wykonywanie działalności wiązać się będzie dla niej z dodatkowymi kłopotami operacyjnymi, a zabezpieczeni wierzyciele dłużej poczekają na pieniądze. Przekonuje jednak, że długoterminowo potencjalny układ nie jest zagrożony.
  czytaj więcej
 • KNF cofnęła zezwolenie Saturn TFI za GetBack

  21 sierpnia 2019
  Komisja Nadzoru Finansowego ustaliła, że podczas zarządzania przez Saturn TFI należącymi do GetBacku funduszami sekurytyzacyjnymi miało dochodzić do szeregu nieprawidłowości. Towarzystwo otrzymało 5 mln zł kary oraz utraciło licencję.
  czytaj więcej
 • GetBack miał 13,8 mln zł odzysków w lipcu

  20 sierpnia 2019
  Windykator otrzymał w lipcu 13,83 mln zł spłat od dłużników wobec 13,09 mln zł w czerwcu i 14,36 mln zł w maju, od kiedy działa na bazie znacznie mniejszego portfela wierzytelności.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje