sobota, 19 września 2020

Newsroom

GetBack dał obligatariuszom więcej czasu na aktualizację danych

msd | 11 maja 2020
Windykacyjna spółka, która szykuje się do wypłaty pierwszych – przyspieszonych – rat układowych, daje obligatariuszom czas do 19 maja na aktualizację swoich danych.

Początkowo termin na zaktualizowanie przez obligatariuszy swoich danych upływał 30 kwietnia, ale spółka przedłużyła go do 19 maja, wynika z najnowszego komunikatu.

„(…) Aktualizacja danych, a w przypadku obligacji mających formę dokumentu – złożenie dokumentu obligacji  do depozytu spółki przyczynią się do sprawnej realizacji wypłat należności układowych, jak również co wyraźnie podkreślamy pozwoli uniknąć konieczności składania przez spółkę kwot do depozytu sądowego, a obligatariuszom dochodzenia wydania im tych kwot z depozytu sądowego.” – poinformował GetBack.

Jak wynika z informacji podanych na stronie internetowej GetBacku, inwestorzy, których dane nie uległy zmianie, lub którzy dostarczyli już do spółki dokument obligacji, nie muszą podejmować żadnych czynności.

Zasadniczym celem gromadzenia przez spółkę aktualnych danych o wierzycielach ma związek z jej planami przyspieszenia płatności układowych – dwóch pierwszych rat i części trzeciej.

Uprawomocniony w lutym układ zakłada, że do właścicieli niezabezpieczonych obligacji GetBacku wróci 25 proc. zainwestowanego kapitału w 16 półrocznych ratach. Dwie pierwsze mają jednak wartość zerową, stąd bez przyspieszenia płatności pieniądze zaczęłyby spływać do obligatariuszy dopiero pod koniec 2021 r.

Więcej wiadomości o GetBack S.A. (w restrukturyzacji)

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje