wtorek, 25 lutego 2020

Newsroom

GetBack ma nowego członka zarządu

msd | 05 lipca 2018
Rada nadzorcza spółki powołała Marcina Tokarka na członka zarządu ds. operacyjnych. Menedżer chwali się ponad 20-letnim stażem w branży finansowej.

Od maja 2017 r. Marcin Tokarek jest prezesem i współwłaścicielem agencji pracy tymczasowej Lease And Work. Wcześniej, jak podano w opublikowanym przez GetBack CV, był między innymi prezesem firmy pożyczkowej SMS Kredyt, czy dyrektorem departamentu zarządzania ryzykiem kredytowym i analiz strategicznych w windykacyjnej spółce Ultimo.

Najbardziej spektakularny sukces w mojej karierze zawodowej to praca w ramach grupy Ultimo gdzie odpowiadałem za wycenę portfeli oraz proces windykacji. Byłem też odpowiedzialny za negocjacje z bankami dużych umów kupna portfeli oraz projektów typu CDS. Ultimo w ciągu czterech lat od założenia stało się jedną z dwóch największych spółek działających na rynku usług windykacyjnych w Polsce. W ramach pracy w Ultimo a następnie GCDF brałem również udział w założeniu i rozwoju spółki windykacyjnej PrimoCollect działającej na Ukrainie oraz Rosji – chwali się Marcin Tokarek.

Z czterostronicowego CV dowiemy się także, że nowy menedżer GetBacku ma dobre rozpoznanie w branży windykacyjnej i wyczynowo gra w tenisa stołowego. Nie uznano jednak za odpowiednie ujawnienie informacji, że od czerwca 2015 r. do września 2017 r. pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej firmy pożyczkowej Eurocent. Spółka ta w 2016 r. zaczęła wykazywać straty, a w kolejnym roku utraciła płynność. Przez wiele miesięcy nie byłą w stanie otworzyć postępowania restrukturyzacyjnego, aż ostatecznie w kwietniu tego roku ogłoszono jej upadłość.   

Aktualnie większość zarządu GetBacku, za wyjątkiem Mariusza Brysika, to osoby powołane w ostatnich miesiącach, już po ujawnieniu problemów spółki. Większość poprzedniego zarządu przebywa natomiast w areszcie. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Strzyżenie obligacji 2C Partners

  25 lutego 2020
  Nieruchomościowa spółka porozumiała się w sprawie umorzenia połowy obligacji, których termin spłaty minął w maju ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze Unified Factory przyjęli układ

  21 lutego 2020
  Właściciele niewykupionych papierów serii C i D mają otrzymywać 56 proc. należności głównej w latach 2022-2029. Część obligacyjnych wierzytelności zostanie też skonwertowana na nowe akcje, a w grę wchodzi także zaspokojenie z przedmiotu zastawu.
  czytaj więcej
 • Cedrob oferuje 100 mln zł za składniki majątkowe Kani

  19 lutego 2020
  Producent mięsa drobiowego chce kupić składniki majątkowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które czekają na otwarcie postępowania upadłościowego.
  czytaj więcej
 • Według Brastera obligacje nie stały się wymagalne

  19 lutego 2020
  Zdaniem zarządu Brastera publikacja komunikatu z informacją, że spółka może nie mieć pieniędzy na okresową amortyzację obligacji i odsetki od nich nie stanowi jeszcze naruszenia warunków emisji. Spółka chce przełożyć termin płatności najbliższej płatności, ale nie myśli o przesunięciu terminu ostatecznego wykupu, przewidzianego na 29 listopada tego roku.
  czytaj więcej

Emisje