piątek, 18 czerwca 2021

Newsroom

GetBack ma nowego członka zarządu

msd | 05 lipca 2018
Rada nadzorcza spółki powołała Marcina Tokarka na członka zarządu ds. operacyjnych. Menedżer chwali się ponad 20-letnim stażem w branży finansowej.

Od maja 2017 r. Marcin Tokarek jest prezesem i współwłaścicielem agencji pracy tymczasowej Lease And Work. Wcześniej, jak podano w opublikowanym przez GetBack CV, był między innymi prezesem firmy pożyczkowej SMS Kredyt, czy dyrektorem departamentu zarządzania ryzykiem kredytowym i analiz strategicznych w windykacyjnej spółce Ultimo.

Najbardziej spektakularny sukces w mojej karierze zawodowej to praca w ramach grupy Ultimo gdzie odpowiadałem za wycenę portfeli oraz proces windykacji. Byłem też odpowiedzialny za negocjacje z bankami dużych umów kupna portfeli oraz projektów typu CDS. Ultimo w ciągu czterech lat od założenia stało się jedną z dwóch największych spółek działających na rynku usług windykacyjnych w Polsce. W ramach pracy w Ultimo a następnie GCDF brałem również udział w założeniu i rozwoju spółki windykacyjnej PrimoCollect działającej na Ukrainie oraz Rosji – chwali się Marcin Tokarek.

Z czterostronicowego CV dowiemy się także, że nowy menedżer GetBacku ma dobre rozpoznanie w branży windykacyjnej i wyczynowo gra w tenisa stołowego. Nie uznano jednak za odpowiednie ujawnienie informacji, że od czerwca 2015 r. do września 2017 r. pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej firmy pożyczkowej Eurocent. Spółka ta w 2016 r. zaczęła wykazywać straty, a w kolejnym roku utraciła płynność. Przez wiele miesięcy nie byłą w stanie otworzyć postępowania restrukturyzacyjnego, aż ostatecznie w kwietniu tego roku ogłoszono jej upadłość.   

Aktualnie większość zarządu GetBacku, za wyjątkiem Mariusza Brysika, to osoby powołane w ostatnich miesiącach, już po ujawnieniu problemów spółki. Większość poprzedniego zarządu przebywa natomiast w areszcie. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A. (w restrukturyzacji)

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje