poniedziałek, 24 lutego 2020

Newsroom

GetBack ma prezesa i szerszy skład zarządu

msd | 23 maja 2018
Przemysław Dąbrowski, który od kwietnia był członkiem zarządu spółki, został powołany na stanowisko jej prezesa. Skład zarządu zasiliły dwie inne osoby.

We wtorek NWZA GetBacku głosami głównego akcjonariusza powołało czterech nowych członków rady nadzorczej, tym samym odzyskała ona możliwość normalnego funkcjonowania (wcześniej liczba członków RN nie spełniała statutowego minimum). Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo jeszcze tego samego dnia rada przeprowadziła szereg zmian w zarządzie spółki.

Oprócz Przemysła Dąbrowskiego, który z członka zarządu został prezesem, do zarządu spółki trafiły Magdalena Nawłoka oraz Paulina Pietkiewicz. Drugą z nich oddelegowano z rady nadzorczej, do której trafiła we wtorek, do czasowego wykonywania czynności członka zarządu.

Zarówno Magdalena Nawłoka, jak i Paulina Pietkiewicz mają w swoim CV pracę w PZU (ale i wielu innych spółkach). Podobnie zresztą jak Przemysław Dąbrowski. 

We wtorek poinformowaliśmy także, że wrocławski sąd oddalił wnioski wierzycieli o pozbawienie GetBacku zarządu nad własnym majątkiem w ramach postępowania restrukturyzacyjnego. 

Wtorkowe NWZ spółki zostało przerwane do 30 maja. Na wznowionych obradach prawdopodobnie dojdzie do powołania kolejnego członka rady nadzorczej, gdyż z zasiadania w niej zrezygnował we wtorek Rafał Morlak. Niewykluczone więc, że Kamil Hajduk, kurator obligatariuszy GetBacku, ponownie będzie zabiegał o powołanie do rady nadzorczej przedstawiciela właścicieli papierów dłużnych spółki. O pomyśle tym także pisaliśmy we wtorek.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Obligatariusze Unified Factory przyjęli układ

  21 lutego 2020
  Właściciele niewykupionych papierów serii C i D mają otrzymywać 56 proc. należności głównej w latach 2022-2029. Część obligacyjnych wierzytelności zostanie też skonwertowana na nowe akcje, a w grę wchodzi także zaspokojenie z przedmiotu zastawu.
  czytaj więcej
 • Cedrob oferuje 100 mln zł za składniki majątkowe Kani

  19 lutego 2020
  Producent mięsa drobiowego chce kupić składniki majątkowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które czekają na otwarcie postępowania upadłościowego.
  czytaj więcej
 • Według Brastera obligacje nie stały się wymagalne

  19 lutego 2020
  Zdaniem zarządu Brastera publikacja komunikatu z informacją, że spółka może nie mieć pieniędzy na okresową amortyzację obligacji i odsetki od nich nie stanowi jeszcze naruszenia warunków emisji. Spółka chce przełożyć termin płatności najbliższej płatności, ale nie myśli o przesunięciu terminu ostatecznego wykupu, przewidzianego na 29 listopada tego roku.
  czytaj więcej
 • Braster nie ma pieniędzy na odsetki i okresową amortyzację obligacji

  18 lutego 2020
  Jak przyznaje spółka, istnieje „wysokie prawdopodobieństwo”, że do 1 marca nie znajdzie ona 1 mln zł na okresową amortyzację obligacji serii A oraz wypłatę kuponu. Sama taka deklaracja może otwierać obligatariuszom drogę do postawienia długu w stan wymagalności.
  czytaj więcej

Emisje