piątek, 18 czerwca 2021

Newsroom

GetBack ma prezesa i szerszy skład zarządu

msd | 23 maja 2018
Przemysław Dąbrowski, który od kwietnia był członkiem zarządu spółki, został powołany na stanowisko jej prezesa. Skład zarządu zasiliły dwie inne osoby.

We wtorek NWZA GetBacku głosami głównego akcjonariusza powołało czterech nowych członków rady nadzorczej, tym samym odzyskała ona możliwość normalnego funkcjonowania (wcześniej liczba członków RN nie spełniała statutowego minimum). Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo jeszcze tego samego dnia rada przeprowadziła szereg zmian w zarządzie spółki.

Oprócz Przemysła Dąbrowskiego, który z członka zarządu został prezesem, do zarządu spółki trafiły Magdalena Nawłoka oraz Paulina Pietkiewicz. Drugą z nich oddelegowano z rady nadzorczej, do której trafiła we wtorek, do czasowego wykonywania czynności członka zarządu.

Zarówno Magdalena Nawłoka, jak i Paulina Pietkiewicz mają w swoim CV pracę w PZU (ale i wielu innych spółkach). Podobnie zresztą jak Przemysław Dąbrowski. 

We wtorek poinformowaliśmy także, że wrocławski sąd oddalił wnioski wierzycieli o pozbawienie GetBacku zarządu nad własnym majątkiem w ramach postępowania restrukturyzacyjnego. 

Wtorkowe NWZ spółki zostało przerwane do 30 maja. Na wznowionych obradach prawdopodobnie dojdzie do powołania kolejnego członka rady nadzorczej, gdyż z zasiadania w niej zrezygnował we wtorek Rafał Morlak. Niewykluczone więc, że Kamil Hajduk, kurator obligatariuszy GetBacku, ponownie będzie zabiegał o powołanie do rady nadzorczej przedstawiciela właścicieli papierów dłużnych spółki. O pomyśle tym także pisaliśmy we wtorek.

Więcej wiadomości o GetBack S.A. (w restrukturyzacji)

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje