sobota, 22 września 2018

Newsroom

GetBack ruszył z kolejną publiczną ofertą obligacji

msd | 09 października 2017
Windykator proponuje WIBOR 3M plus 4 pkt proc. marży za 3,5-letnie obligacje. To warunki znane już z lipcowej emisji, ale tym razem oferta jest mniejsza. Zapisy przyjmowane będą do 17 października, ale mogą też ulec skróceniu.

Pozostałe warunki także nie ulegają zmianie. Emitentowi przysługiwać będzie opcja wcześniejszej spłaty po 18 miesiącach. Papiery nie będą zabezpieczone, ale GetBack zobowiązany będzie przestrzegać szeregu typowych kowenantów, wśród których zapisano na przykład limity wskaźników dług netto/kapitały własne i dług netto/EBITDA, wynoszące odpowiednio 2,5x oraz 4,0x.

- Emisja obligacji serii 5 jest kolejnym etapem realizacji publicznego programu emisji obligacji, w ramach którego planujemy pozyskać w sumie 300 mln zł. Dzięki wcześniejszym czterem emisjom zebraliśmy 219,3 mln zł co świadczy o tym, że jesteśmy coraz bliżej zakończenia programu. Środki pozyskiwane w ramach programu są przeznaczane na kolejne nabycia portfeli wierzytelności własnych – powiedział Konrad Kąkolewski, prezes GetBacku, cytowany w komunikacie prasowym.

Piąta publiczna emisja obligacji GetBacku, w tym czwarta kierowana do inwestorów detalicznych, warta jest 25 mln zł. We wcześniejszych ofertach spółka nie schodziła poniżej 40 mln zł. Uplasowanie nowej emisji w całości oznaczałoby, że z wartego 300 mln zł programu windykator będzie mógł pozyskać jeszcze 55,7 mln zł.

Udział w najnowszej ofercie GetBacku możliwy jest od 100 zł. Tyle bowiem wynosi nominał jednej obligacji i zarazem minimalna wartość zapisu. Subskrypcja potrwa od 9 do 19 października. Obowiązuje jednak kolejność składania zapisów, dlatego mogą one ulec skróceniu.

Oferującym obligacje GetBacku jest Haitong Bank, a zapisy od inwestorów indywidualnych przyjmowane są przez członków konsorcjum dystrybucyjnego, w skład którego wchodzą: BM Alior Banku, DM Banku Handlowego, DM BOŚ, Millennium DM oraz Michael / Ström DM.

W obrocie na Catalyst znajduje się 26 serii papierów dłużnych GetBacku, w większość pochodzących z ofert prywatnych.

Naszym zdaniem

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje