sobota, 22 września 2018

Newsroom

GetBack skraca termin przyjmowania zapisów

msd | 12 października 2017
W wartej 25 mln zł publicznej ofercie obligacji windykator wyczerpał dostępną pulę w środę. Zapisy składać można jeszcze w czwartek, ale popyt z dwóch ostatnich dni subskrypcji zostanie zredukowany.

Początkowo oferta GetBacku zaplanowana była na 9-17 października.

- (..) Z jednej strony udało nam się uzyskać planowane 25 mln zł, natomiast z drugiej strony jest to najszybciej zrealizowana emisja publiczna obligacji w historii spółki. Planowane 25 mln zł zostało zebrane w zaledwie trzy dni co świadczy o bardzo dużym zaufaniu inwestorów do naszej spółki (...) – powiedział Konrad Kąkolewski, prezes GetBacku, cytowany w komunikacie prasowym.

Warunki obligacji oferowanych jeszcze w czwartek, to już znane z lipcowej emisji publicznej WIBOR 3M plus 4 pkt proc. marży przy 3,5-letnim okresie spłaty. Aktualnie wyemitowana w lipcu seria PP4 wyceniana jest na Catalyst na 98,5 proc. nominału, co daje 6,14 proc. rentowności brutto lub 4,39 pkt proc. realnej marży.

Papiery serii PP5, to piąta emisja w ramach wartego 300 mln zł programu, w ramach którego windykator będzie mógł uplasować jeszcze 55,7 mln zł.

W obrocie na Catalyst znajduje się 26 serii papierów dłużnych GetBacku, w większość pochodzących z ofert prywatnych. 

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje