piątek, 18 czerwca 2021

Newsroom

GetBack spłacił pierwsze układowe długi

msd | 10 marca 2020
Windykacyjna spółka przelała zaległe 0,4 mln zł do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który był jednym z wierzycieli objętych układem.

Zgodnie z postanowieniami układu, który uprawomocnił się przed dwoma tygodniami, spłata wobec ZUS-u objęła 100 proc. zaległych składek, czym całkowicie rozliczono wierzytelności układowe wobec Zakładu. 

Kluczowi wierzyciele GetBacku, czyli właściciele niezabezpieczonych obligacji na około 2,3 mld zł, na pierwsze pieniądze jeszcze poczekają. Ile dokładnie? Tego nie wiadomo. Formalnie pierwszy przelew powinni otrzymać w okolicach września 2021 r., lecz spółka zapowiada przyspieszenie dwóch pierwszych rat, rozważać ma też przedpłacenie części trzeciej raty wobec niezabezpieczonych obligatariuszy.

- Chcemy przyspieszyć płatność dwóch pierwszych rat układowych. Rozpoczynamy proces ku temu zmierzający, na pewno będzie to w tym roku. (…) Na pewno wygenerowaliśmy pewną nadwyżkę na transakcjach z Hoistem i w Rumunii. Analizujemy czy możemy przedpłacić kawałek trzeciej raty – mówiła Magdalena Nawłoka, p.o. prezesa GetBacku, podczas spotkania z dziennikarzami tuż po uprawomocnieniu układu.

Jak wskazywaliśmy w lutym, spółka ma do przejścia jeszcze jeden problem – musi zidentyfikować wszystkich obligatariuszy, do których mają trafić pieniądze.

W sumie właściciele niezabezpieczonych obligacji mają odzyskać 25 proc. zainwestowanego kapitału w ratach oryginalnie rozłożonych na osiem lat (siedem, ale z pierwszymi płatnościami od września 2021 r.). Faktycznie przyspieszenie dwóch pierwszych rat oznaczałoby, że w tym roku do wierzycieli trafi 10 zł z każdego zainwestowanego tysiąca.

Więcej wiadomości o GetBack S.A. (w restrukturyzacji)

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje