niedziela, 31 maja 2020

Newsroom

GetBack szuka kolejnych kupców na wierzytelności

msd | 07 czerwca 2019
Windykacyjna spółka zaprosiła wybrane podmioty do podjęcia rozmów i ewentualnych negocjacji w sprawie sprzedaży kolejnych portfeli wierzytelności znajdujących się w funduszach sekurytyzacyjnych lub bezpośrednio na jej bilansie.

Wśród funduszy, z których GetBack chciałby sprzedawać pakiety wierzytelności, wymieniono Centauris 2 NSFIZ, EGB Wierzytelności 2 NSFIZ, GetPro NSFIZ oraz Universe 3 NSFIZ.

Wskazane portfele wierzytelności stanowią zabezpieczenie rzeczowe zobowiązań zaciągniętych przez emitenta, a ich sprzedaż jest zgodna z założeniami planu restrukturyzacji emitenta – poinformował GetBack.

W kwietniu GetBack sprzedał szwedzkiemu Hoistowi wierzytelności za 359 mln zł. Wpływy z transakcji trafiły na spłatę zadłużenia wobec banków, a także wykup dwóch notowanych na Catalyst serii obligacji.

Możliwość sprzedaży kolejnych pakietów oraz całego biznesu rumuńskiego przedstawiciele GetBacku zapowiadali w połowie maja, zaznaczając jednak, że skala potencjalnych transakcji będzie znacznie niższa od tej z Hoistem.

W miniony czwartek sąd zatwierdził układ GetBacku z wierzycielami w ramach uruchomionego ponad rok temu przyspieszonego postępowania restrukturyzacyjnego. Niezabezpieczeni obligatariusze mają zostać spłaceni w 25 proc. przez osiem lat. Najpierw jednak musi jeszcze dojść do uprawomocnienia układu.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje