niedziela, 20 czerwca 2021

Newsroom

GetBack szykuje się do pierwszych wypłat; prosi obligatariuszy o aktualizację danych

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 09 kwietnia 2020
Windykacyjna spółka planuje przyspieszenie dwóch pierwszych rat układowych i części trzeciej. Dlatego prosi wszystkich obligatariuszy o zaktualizowanie swoich danych do 30 kwietnia.

Zgodnie z lutowymi zapowiedziami, GetBack chce przyspieszyć spłatę dwóch pierwszych rat układowych oraz przedpłacić część trzeciej raty. Łącznie chodzić więc może o nieco ponad 4 proc. do maksymalnie 11 proc. spłat układowych (1-2,75 proc. pierwotnie zainwestowanych pieniędzy w niezabezpieczone obligacje spółki).

Jednym z warunków przyspieszenia płatności układowych ma być aktualizacja danych o obligatariuszach, tak właścicielach papierów zarejestrowanych w KDPW, jak i ewidencjonowanych u innych podmiotów – banków, domów maklerskich oraz w samej spółce.

– Od razu po uprawomocnieniu się układu zaczęliśmy przygotowywać proces wypłaty rat układowych, które tak jak zapowiadaliśmy, chcemy zrealizować wcześniej niż to wynika z harmonogramu. Aktualizacja danych obligatariuszy pomoże nam sprawnie przeprowadzić taką operację, a przede wszystkim pozwoli uniknąć sytuacji, w której ze względu na brak aktualnych danych pieniądze te trafiłyby do depozytu sądowego. Tacy obligatariusze zmuszeni byliby do dochodzenia wydania im tych kwot z depozytu sądowego, a tego chcielibyśmy za wszelką cenę uniknąć. Dlatego apelujemy do wszystkich obligatariuszy o szybką aktualizację danych – wyjaśnia Magdalena Nawłoka, p.o. prezesa GetBacku.

Jak podaje spółka, jej intencją jest, aby wszyscy obligatariusze zaktualizowali swoje dane do końca kwietnia tego roku. Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne zaleca wierzycielom zdalny kontakt z podmiotami prowadzącymi ewidencję papierów dłużnych.

– Mamy nadzieję, że proces aktualizacji danych przebiegnie sprawnie i wszyscy obligatariusze bez niepotrzebnych perturbacji otrzymają pierwsze wypłaty w ramach realizowanego układu – mówi Magdalena Nawłoka.

Uprawomocniony w lutym układ zakłada, że do właścicieli niezabezpieczonych obligacji GetBacku wróci 25 proc. zainwestowanego kapitału w 16 półrocznych ratach. Dwie pierwsze mają wartość zerową, stąd bez przyspieszenia płatności pieniądze zaczęłyby spływać do obligatariuszy dopiero pod koniec 2021 r.

Więcej wiadomości o GetBack S.A. (w restrukturyzacji)

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje