piątek, 27 kwietnia 2018

Newsroom

GetBack zakończył emisję akcji

msd | 11 lipca 2017
Spółka pozyskała 370 mln zł wpływów brutto z pierwszej publicznej oferty akcji.

Inwestorzy objęli 40 mln akcji, z czego po połowie przypada na nowy kapitał i walory sprzedawane przez dotychczasowych akcjonariuszy. Przy ostatecznej cenie 18,5 zł za akcję wpływy brutto dla spółki sięgają więc 370 mln zł wobec wcześniej oczekiwanych 400-500 mln zł (maksymalna cena jednej akcji sięgała 27 zł).

Z 40 mln oferowanych akcji inwestorzy indywidualni objęli 3 mln.

W drugiej połowie lipca GetBack powinien zadebiutować na głównym parkiecie GPW. Dotychczas spółka notowana była wyłącznie na Catalyst.

Z wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli windykatora wynika, że dzięki emisji akcji liczą na obniżenie kosztów obligacyjnego finansowania o około 120 punktów bazowych. Samo dokapitalizowanie, także według zapowiedzi z czerwca, powinno obniżyć relację długu netto do kapitałów w okolice 1,1-1,2x z 2,1x na koniec marca. Ostatecznie wpływ na to będzie mieć też pozyskanie nieco niższej kwoty niż planowano.

W ostatnich tygodniach GetBack pozyskał też ponad 280 mln zł z prywatnych emisji obligacji oraz 40 mln zł z oferty publicznej. Po trzech tegorocznych emisjach publicznych (dwóch dla inwestorów detalicznych) wart 300 mln zł program został wyczerpany w 179,3 mln zł.

W obrocie na Catalyst znajduje się 25 serii obligacji GetBacku z terminami spłaty od lutego 2018 r. do maja 2020 r. Najdłuższe papiery, które plasowano w ramach dwóch ofert publicznych, przeznaczonych z osobna dla inwestorów detalicznych i instytucjonalnych, wyceniane są z 5,78 i 5,89 proc. rentowności brutto. Porównywalny dochód zapewniają także niektóre krótsze, zapadające w 2019 r. serie pochodzące z ofert prywatnych.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

 • GetBack ma 88,3 mln zł niewykupionych obligacji

  26 kwietnia 2018
  Windykator nie spłacił już 24 serii obligacji według stanu na 25 kwietnia, wynika z opublikowanego komunikatu. Łącznie z niewypłaconymi odsetkami spółka zalega z płatnościami na 91,58 mln zł. Teraz może ruszyć lawina wezwań do wykupu pozostałych emisji.
  czytaj więcej
 • S&P zawiesza rating GetBacku

  25 kwietnia 2018
  Agencja dostrzegła, że spółka ma problemy z terminowym wykupem co najmniej jednej serii obligacji. Nie mając wystarczających informacji o płynności windykatora S&P zdecydowało o zawieszeniu ratingu.
  czytaj więcej
 • GetBack miał 2,6 mld zł wyemitowanych obligacji na koniec marca

  24 kwietnia 2018
  Papiery spółki posiadały 9.242 podmioty, w tym 9.064 osób fizycznych – wynika z informacji podanych przez Komisję Nadzoru Finansowego, a opierających się o dane Polskiego Funduszu Rozwoju.
  czytaj więcej
 • Konrad Kąkolewski chce się sądzić z GetBackiem

  24 kwietnia 2018
  Były prezes windykacyjnej spółki nie zgadza się z powodami jego odwołania. Podtrzymuje też stanowisko, że negocjacje z PKO BP i PFR były prowadzone – wynika z oświadczenia nadesłanego do redakcji Obligacje.pl przez radcę prawnego reprezentującego Konrada Kąkolewskiego i Annę Paczuską.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje