piątek, 18 września 2020

Newsroom

GetBack zanotował ponad 13 mln zł spłat w grudniu

msd | 24 stycznia 2020
Windykator otrzymał w grudniu 13,3 mln zł wpłat od dłużników wobec 13,1 mln zł miesiąc wcześniej, wynika z danych spółki.

Wypracowane w grudniu odzyski były najwyższe od sierpnia (14,8 mln zł), ale z miesiąca na miesiąc utrzymują się one na w miarę stabilnym poziomie. Od kwietnia ubiegłego roku, gdy GetBack po raz pierwszy raportował odzyski bez części portfela sprzedanego Hoistowi, wartość comiesięcznych wpłat od dłużników utrzymuje się w przedziale pomiędzy 12,5 a 14,8 mln zł.

Windykacyjna spółka i jej wierzyciele wciąż czekają na uprawomocnienie układu przyjętego w styczniu 2019 r. i zatwierdzonego przez sąd w czerwcu. Zakłada on, że do niezabezpieczonych obligatariuszy wróci 25 proc. wartości nominalnej papierów w osiem lat.

Ponad tydzień temu GetBack informował, że dostrzega wyższe prawdopodobieństwo realizacji układu w tym kształcie. Spółka przypomniała też, że jego uprawomocnienie zależy od ostatniego z czterech złożonych do sądu zażaleń (jego autorem jest osoba fizyczna będąca pełnomocnikiem zastępcy członka rady wierzycieli).

Łączna wartość niezabezpieczonych obligacji GetBacku, które obejmie układ, to około 2,3 mld zł.

Więcej wiadomości o GetBack S.A. (w restrukturyzacji)

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje