środa, 26 lutego 2020

Newsroom

GetBack zanotował ponad 13 mln zł spłat w grudniu

msd | 24 stycznia 2020
Windykator otrzymał w grudniu 13,3 mln zł wpłat od dłużników wobec 13,1 mln zł miesiąc wcześniej, wynika z danych spółki.

Wypracowane w grudniu odzyski były najwyższe od sierpnia (14,8 mln zł), ale z miesiąca na miesiąc utrzymują się one na w miarę stabilnym poziomie. Od kwietnia ubiegłego roku, gdy GetBack po raz pierwszy raportował odzyski bez części portfela sprzedanego Hoistowi, wartość comiesięcznych wpłat od dłużników utrzymuje się w przedziale pomiędzy 12,5 a 14,8 mln zł.

Windykacyjna spółka i jej wierzyciele wciąż czekają na uprawomocnienie układu przyjętego w styczniu 2019 r. i zatwierdzonego przez sąd w czerwcu. Zakłada on, że do niezabezpieczonych obligatariuszy wróci 25 proc. wartości nominalnej papierów w osiem lat.

Ponad tydzień temu GetBack informował, że dostrzega wyższe prawdopodobieństwo realizacji układu w tym kształcie. Spółka przypomniała też, że jego uprawomocnienie zależy od ostatniego z czterech złożonych do sądu zażaleń (jego autorem jest osoba fizyczna będąca pełnomocnikiem zastępcy członka rady wierzycieli).

Łączna wartość niezabezpieczonych obligacji GetBacku, które obejmie układ, to około 2,3 mld zł.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Strzyżenie obligacji 2C Partners

  25 lutego 2020
  Nieruchomościowa spółka porozumiała się w sprawie umorzenia połowy obligacji, których termin spłaty minął w maju ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze Unified Factory przyjęli układ

  21 lutego 2020
  Właściciele niewykupionych papierów serii C i D mają otrzymywać 56 proc. należności głównej w latach 2022-2029. Część obligacyjnych wierzytelności zostanie też skonwertowana na nowe akcje, a w grę wchodzi także zaspokojenie z przedmiotu zastawu.
  czytaj więcej
 • Cedrob oferuje 100 mln zł za składniki majątkowe Kani

  19 lutego 2020
  Producent mięsa drobiowego chce kupić składniki majątkowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które czekają na otwarcie postępowania upadłościowego.
  czytaj więcej
 • Według Brastera obligacje nie stały się wymagalne

  19 lutego 2020
  Zdaniem zarządu Brastera publikacja komunikatu z informacją, że spółka może nie mieć pieniędzy na okresową amortyzację obligacji i odsetki od nich nie stanowi jeszcze naruszenia warunków emisji. Spółka chce przełożyć termin płatności najbliższej płatności, ale nie myśli o przesunięciu terminu ostatecznego wykupu, przewidzianego na 29 listopada tego roku.
  czytaj więcej

Emisje