wtorek, 20 kwietnia 2021

Newsroom

Ghelamco Invest pozyskało 35 mln zł z emisji obligacji

msd | 26 lutego 2021
Deweloper z powodzeniem uplasował 45-miesięczne papiery, za które zobowiązał się płacić WIBOR 6M plus 5 pkt proc. marży.

W wartej 35 mln zł bezprospektowej ofercie udział wzięło 97 inwestorów, którzy złożyli zapisy o wartości 49,9 mln zł. Spółka warunkowo przydzieliła papiery wszystkim zainteresowanym, lecz po blisko 30-proc. redukcji.

Samo oprocentowanie, które ustalono na WIBOR 6M plus 5 pkt proc., nie różni się od trzech poprzednich emisji zmiennokuponowego długo Ghelamco o porównywalnym okresie spłaty (45 mies. wobec 41-48 mies.). Jak zwykle, nowe papiery zabezpieczono poręczeniem udzielonym przez cypryjską spółkę Granbero Holdings, która konsoliduje polskie aktywa grupy Ghelamco.

Na razie przydział obligacji miał charakter warunkowy, ich dzień emisji ustalono zaś na 10 marca.

Uplasowane obligacje serii PU1 to pierwsza emisja dewelopera w ramach ustanowionego na początku miesiąca programu bezprospektowych emisji o wartości do 400 mln zł. Spółka rozważa przeprowadzenie kolejnej oferty w ramach nowego programu jeszcze w tym kwartale, wynika z komunikatu opublikowanego 9 lutego.

Na Catalyst znajduje się 20 serii obligacji Ghelamco o łącznej wartości 1,2 mld zł, z czego w tym roku wygasać będą trzy (142 mln zł; głównie w grudniu). Największa seria GHE0124, pod którą kryją się cztery zasymilowane emisje publiczne (łącznie 205 mln zł), wyceniana jest w piątek rano przez sprzedającego na 101,56 proc. nominału, co daje 5,41 proc. rentowności brutto (obligacje oprocentowane są na stałe 6,1 proc.).

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje