czwartek, 29 lutego 2024

Newsroom

Ghelamco Invest wyemituje obligacje do 180 mln zł

msd | 07 marca 2023
Tym razem oferta zielonych obligacji spółki celowej dewelopera zostanie skierowana wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych.

Warte do 180 mln zł papiery zostaną zasymilowane z dwiema wcześniejszymi seriami, które Ghelamco uplasowało przy 5 pkt proc. marży ponad WIBOR 6M i terminie wykupu określonym na początek lutego 2026 r. Niewiadomą pozostaje więc już tylko cena emisyjna nowego długu (dwie poprzednie serie plasowano z ok. 2-2,5 proc. dyskonta względem nominału).

Nowe obligacje Ghelamco zostaną wyemitowane w ramach wartego do 150 mln euro bezprospektowego programu, który daje spółce możliwość plasowania długu w zielonym formacie. Na razie, z dwóch poprzednich ofert, adresowanych między innymi do indywidualnych inwestorów, Ghelamco zebrało po 30 mln zł.

Tym razem emisja kierowana jest wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych. Jak zawsze, papiery zostaną zabezpieczone poręczeniem cypryjskiego Granbero Holdings, które konsoliduje polskie projekty dewelopera.

Na Catalyst notowane są obligacje Ghelamco Invest o łącznej wartości 1,105 mld zł, z czego w perspektywie najbliższych 12 miesięcy spółka ma do wykupu 350 mln zł.

Największa seria GHI0725, pod którą kryją się trzy emisje z 5 pkt proc. marży, wyceniana jest na 99,9 proc. nominału. Pochodzące z dwóch ostatnich emisji papiery GHE0226 (także z 5 pkt proc. marży) notowane są zaś po 99,4 proc.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje