czwartek, 13 grudnia 2018

Newsroom

Ghelamco wyemituje nowe obligacje i skupi część starszych emisji

msd | 10 listopada 2017
Deweloper przeprowadzi dwie nowe oferty obligacji – publiczną dla profesjonalnych inwestorów oraz prywatną dla inwestorów detalicznych. Jednocześnie spółka skupi część długu wygasającego w latach 2018-2019.

Instytucjom Ghelamco zaoferuje papiery warte do 50 mln zł, zaś do inwestorów detalicznych w prywatnej emisji trafią obligacje do 20 mln zł. Obie transze zostaną uplasowane w ramach ustanowionego pod koniec 2016 r. programu do 400 mln zł.

Warunki nowych emisji nie zostały upublicznione. W ostatnich dwóch publicznych ofertach kierowanych do instytucji Ghelamco proponowało 4,3 pkt proc. ponad WIBOR 6M za papiery pięcioletnie. Wcześniej spółka regularnie oferowała inwestorom detalicznym 4 pkt proc. marży, ale za dług czteroletni.

Nowe obligacje, jak wszystkie poprzednie emisje, zabezpieczone będą poręczeniem udzielonym przez Granbero Holdings Limited, cypryjską spółkę z grupy Ghelamco, która konsoliduje polską część biznesu belgijskiego dewelopera.

W osobnym komunikacie spółka poinformowała też o zamiarze dokonania – kolejnych już – skupów obligacji zapadających od stycznia 2018 r. do maja 2019 r. Deweloper nabędzie w celu umorzenia pięć serii obligacji wartych łącznie 40 mln zł. Najwięcej środków trafi na skup serii GHE0118 i GHE0519 (odpowiednio 16 i 12,7 mln zł).

Rozliczenie nabycia papierów w celu umorzenia, jak podaje Ghelamco, nastąpi około 13 listopada. Zapewne wtedy też spodziewać się można zamknięcia emisji dla inwestorów instytucjonalnych.

W obrocie na Catalyst znajdują się 24 serie obligacji Ghelamco, w tym w euro. Połowa notowanych na GPW papierów dewelopera plasowana była w emisjach publicznych, kierowanych do inwestorów detalicznych. Najdłuższe z nich, wygasające w drugiej połowie 2020 r., wyceniane są z około 5,5-5,6 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje