sobota, 21 kwietnia 2018

Newsroom

Ghelamco z nowym programem; zapowiada emisję

msd | 14 grudnia 2016
Spółka uruchomiła zapowiadany dwa tygodnie temu program emisji obligacji do 400 mln zł. W jego ramach oferować będzie obligacje inwestorom instytucjonalnym.

Nowy program zastąpi dwa inne (pierwszy oraz  trzeci), które kierowane były do kwalifikowanych inwestorów. I im też Ghelamco zamierza zaoferować najbliższą emisję, z której chce pozyskać 230 mln zł (w komunikacie mowa o 230 tys. obligacji, ale można przypuszczać, że nominał zostanie ustalony na 1 tys. zł).

Tak dużą emisję można wiązać z chęcią refinansowania części zadłużenia lub z zamiarem pozyskania środków na nowy, ponownie rekordowy, projekt. Ghelamco zapowiedziało bowiem niedawno budowę biurowca The Warsaw HUB, który ma być zarówno największym, jak i najbardziej nowoczesnym projektem w historii spółki.

Dla inwestorów detalicznych deweloper wciąż posiada osobny program emisji papierów dłużnych. W ramach dostępnej puli 350 mln zł spółka uplasowała w tym roku osiem serii obligacji na łączną kwotę 290 mln zł. Obecny prospekt emisyjny wygasa pod koniec stycznia.

Na Catalyst notowanych jest obecnie 20 serii obligacji Ghelamco, w tym jedna w euro. Przy cenach nieznacznie poniżej nominału rentowności sześciu tegorocznych emisji publicznych (dwie jeszcze nie trafiły do obrotu) wynoszą 5,8-6 brutto.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje