sobota, 19 stycznia 2019

Newsroom

Ghelamco zawiesiło postepowanie prospektowe

ems, msd | 14 maja 2018
Deweloper nie zrezygnował jednak z pomysłu przeprowadzenia publicznych emisji obligacji i nadal ma zamiar wrócić na rynek w perspektywie kilku tygodni.

Przyczyną zawieszenia – uzgodnionego z Komisją Nadzoru Finansowego – mają być względy techniczne.

- Komisja wymaga aktualnie komitetu audytu od każdego emitenta. Wszystkie procedury mamy już przygotowane, ale pierwsze posiedzenie nowej rady nadzorczej odbędzie się dopiero po wpisaniu nowych członków do Krajowego Rejestru Sądowego i na to właśnie czekamy już około miesiąca. Codziennie sprawdzamy, czy to już udało się sądowi zrobić. Gdy to się wydarzy, rada nadzorcza zwoła posiedzenie i wybierze spośród siebie członków komitetu audytu i wówczas jak sądzę ostatnia przeszkoda do zatwierdzenia prospektu zniknie – powiedział Jarosław Jukiel, członek zarządu odpowiedzialny za sprawy finansowe, w rozmowie telefonicznej z Obligacje.pl.

Dodał także, że ma nadzieję, że Ghelamco wyjdzie na rynek z emisjami publicznymi jeszcze przed końcem półrocza.

- W lipcu zapada nam sporo obligacji z prywatnych emisji, ale one są także w portfelach indywidualnych inwestorów. Chcielibyśmy móc zaoferować im ponowienie inwestycji w nasze obligacje, zanim zrobi to ktoś inny – powiedział Jarosław Jukiel.

Program publicznych emisji obligacji Ghelamco jest wart 400 mln zł. Pod koniec grudnia deweloper złożył wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego. Będzie to trzeci program publicznych emisji realizowany przez Ghelamco. Starsze emisje notowane są na Catalyst, gdzie ich rentowność waha się między 5,2-5,7 proc., a pierwsze z nich zapadają w czerwcu przyszłego roku.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje